Hlavní navigace

Služby z roku 2016 - v 2017 nedaňově?

  • (neregistrovaný) 62.77.78.---

    31. 3. 2017 10:01

    Dobrý den, prosím o radu.

    Hledám v zákoně a nemohu to jasně najít, pokud mě teď dorazila faktura za služby vztahující se k roku 2016 a provedené v roce 2016 ale rok 2016 mám již uzavřený, tak DPH si uplatním teď v březnu to je jasné ale nemohu dát daňově do roku 2017, když to jsou náklady roku 2016. Podotýkám, že to je nevýznamná částka jedná se o částku 400Kč za kopírování.

    Dle účetního standardu se nevýznamné částky účtují na příslušné nákladové účty ale jak to řeší zákon o dani z příjmů? Je to nedańově nebo daňově?


    Moc děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 31. 3. 2017 10:11

      KL88 (neregistrovaný) 62.77.78.---

      Re: služby z roku 2016 - v 2017 nedaňově
      Z §23 jsem moc moudrá nebyla ale podle pokynu D22 k tomuto § bych řekla, že bude nedaňově, protože dle pokynu lze sice nevýznamné položky dát daňově ale neplatí v případech, které se řeší pomocí dohadných položek , což bych pochopila, že pozdě dodaná faktura za služby je.

      Prosím chápu to takto dobře. Moc děkuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).