Hlavní navigace

Dodatečné vyúčtování daně ze záv činnost

  • (neregistrovaný) 178.72.234.---

    31. 3. 2017 13:00

    Prosím, můžu se zeptat, Zaměstnanci byla neoprávněně uplatňována sleva na dítě od 9-12/2016. Ukončilo SŠ maturitou. Vyúčtování daně ze závislé činnosti za 2016 je podáno. Chtěla jsem se zeptat jestli musím podat dodatečné vyúčtování ze závislé činnosti 2016 vč. příloh 3 a 4. , nebo se to opravuje jinak? Už jsem se tady na to ptala, někdo píše že ano někdo že ne. A já neví co s tím. Děkuji moc.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 31. 3. 2017 13:12

      MTe (neregistrovaný) 84.42.253.---

      Re: Dodatečné vyúčtování daně ze záv čin
      Nijak jinak, než dodatečným vyúčtováním za rok 2016 to neopravíte.

    • 31. 3. 2017 13:18

      JanaO. (neregistrovaný) 178.72.234.---

      Re: Dodatečné vyúčtování daně ze záv čin
      Děkuji. A prosím vyplňuje se dodatečné úplně celé znovu a správně
      nebo se vyplňují jen měsíce ve kterých je změna (chyba)
      V pokynech jsem pouze vyčetla, že se nevyplňuje část II (poslední strana).

    • 31. 3. 2017 16:58

      h,p (neregistrovaný) 77.92.222.---

      Re: Dodatečné vyúčtování daně ze záv čin
      Viz pokyny:
      Dodatečné Vyúčtování se vyplňuje celé, kromě sl. 2 a 11 části I. a kromě části II., tzn. všechny měsíce uvedeného
      zdaňovacího období v části I., přičemž u měsíců, u kterých nastala změna, taktéž uvádějte celé hodnoty, nikoliv pouze matematické rozdíly oproti hodnotám uvedeným v původně vyplněném Vyúčtování (rozdíl v hodnotách uveďte do sloupce 10, příslušného měsíce a zároveň i na řádku 13). U dodatečného Vyúčtování vložte volný list s uvedením důvodů, které vedou k podání dodatečného Vyúčtování (§ 141 odst. 5 daňového řádu). Součástí dodatečného Vyúčtování jsou i přílohy, pro které je obsahová náplň.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).