Hlavní navigace

Odpis majetku a přerušení podnikání

  • 77.48.181.---

    1. 4. 2017 8:38

    Jak je to, prosím, s odpisy. Pokud OSVČ přeruší činnost, je daňově uznatelná jen 1/2. Ale co když přerušil činnost od července do listopadu a v prosinci už zase podnikal? Musím počítat také polovinu, nebo má nárok na celý odpis? Děkuji!!

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 4. 2017 8:59

      .. (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: Odpis majetku a přerušení podnikání
      ZDP 26/ 7 / a / 3
      .. Obdobně postupuje poplatník uvedený v § 2, který v průběhu zdaňovacího období přerušil činnost, ze které plyne příjem ze samostatné činnosti, nebo nájem a tuto činnost nezahájil do termínu pro podání daňového přiznání za příslušné zdaňovací období, ve kterém byla činnost přerušena, ...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).