Hlavní navigace

Lektorská čin. do 10 tis - ř. DaP?

  • (neregistrovaný) 213.192.4.---

    2. 4. 2017 13:34

    Dobrý den,

    tvořím si přiznání, mám přiznání ze zaměstnání a pak jsem poskytla za období 2-4/16 lektorskou činnost.

    Nevím, co s tou lektorskou činností. Uzavřeli se mnou smlouvu o poskytování služeb, jednorázová odměna 9tis a pak mi v lednu přišlo "potvrzení o vyplacených částkách za lektorskou činnost" (ne klasické potvrzení o příjmech). Dívala jsem se do smlouvy a je tam uvedeno, "lektor odměnu řádně zdaní na konci zúčtovacího období 2016".

    Prosím kam s tím v přiznání? Normálně do příjmů ze zaměstnání s tím, že nic nesrazili (a myslím, že měli, když je to do 10 tis?) anebo do §10 - ostatní příjmy?

    Moc děkuji.

    SV.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 4. 2017 13:49

      .. (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: Lektorská čin. do 10 tis - ř. DaP?
      ZDP § 7
      Příjmy ze samostatné činnosti
      (2) Příjmem ze samostatné činnosti, pokud nepatří do příjmů uvedených v § 6, je dále
      c) příjem z výkonu nezávislého povolání.

      + Od začátku činnosti jste měla být registrovaná jako OSVČ (s vedlejší činností) na ČSSZ a na své zdravotní pojišťovně.
      Také máte povinnost podat Přehled o příjmech na ČSSZ a ZP.
      Doplatit zdravotní pojištění. Platí se z každé vydělané koruny.
      Dle výše příjmu také možná doplatit sociální pojištění.

    • 2. 4. 2017 14:09

      SV (neregistrovaný) 213.192.4.---

      Re: Lektorská čin. do 10 tis - ř. DaP?
      Moc děkuji za odpověď. Bohužel jsem se mylně domnívala, že spadám pod §7/6 tj. odměna do 10 tis je srážková daň a že tím pádem nemusím podstoupit anabázi, kterou popisujete výše. Příjem je jen ve výši 9 000 Kč za celý rok :-(

      Takto jsem to právě našla v různých diskuzích a článcích na internetu a nyní hledím na to jejich potvrzení, s kterým nevím co dále :-(

      Napíšu tedy do příjmů dle §7 a uplatním paušál 40% a doregistruji se na SP, ZP. Prosím ale živnostenský list mít snad nemusím, když se jedná o nezávislé povolání?

      Moc děkuji za radu.

      Hezký zbytek víkendu SV

    • 2. 4. 2017 14:12

      SV (neregistrovaný) 213.192.4.---

      Re: Lektorská čin. do 10 tis - ř. DaP?
      ještě mě napadá, že jsem tedy vlastně blázen, protože jsem s nimi měla uzavřít dohodu o provedení práce a bylo by to bez problémů? Takto mám smlouvu o poskytování služeb (dle §1746 NOZ - nepojmenovaná smlouva)

      Sama jsem si způsobila problém kvůli jedné hloupé jednorázové akci :-(

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).