Hlavní navigace

Datum vzniku zaměstnavatele

• (neregistrovaný) 213.192.10.---

2. 4. 2017 14:51

Chtěla bych se zeptat, zda se liší den vzniku zaměstnavatele a den nástupu do zaměstnání prvního zaměstnance, zejména z důvodu vyplňování formulářů pro ČSSZ a pro zákonné pojištění? Protože jsem to pochopila tak, že když první zaměstnanec nastupuje 1.4.2017, vzniká zaměstnavatel 1.4.2017, což se tedy rovná datu nástupu prvního zaměstnance.

Děkuji za odpověď.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 4. 2017 16:25

xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

Re: Datum vzniku zaměstnavatele
      Jestli dotaz nesměřoval k tomu, že organizace se musí přihlásit na ZP, OSSZ jako zaměstnavatel a na FÚ jako plátce daně a jestli to může být ve stejný den jako nástup zaměstnance?

• 2. 4. 2017 18:44

Simona95 (neregistrovaný) 213.192.10.---

Na formuláři od ČSSZ je jasně napsáno, že za den vzniku zaměstnavatele se považuje den nástupu do zaměstnání prvního zaměstnance, který je účasten nemocenského pojištění. Z toho mně vyplynulo, že 1.4.2017 (den nástupu prvního zaměstnance - pracovní poměr na pracovní smlouvu) = den vzniku zaměstnavatele, ale jelikož to samé se pak opakuje i u příhlášky k zákonnému pojištění, chtěla jsem se ujistit, jestli jsem to správně pochopila a ta data jsou opravdu totožná. Jinak naše společnost nikdy žádného zaměstnance neměla, tudíž jsme nikdy v minulosti zaměstnavatelem nebyli.

• 3. 4. 2017 9:50

pája

za sebe dík za vysvětlení, i když tu formulaci vznik zaměstnavatele považuji za ujetou, ale sociálka je sociálka.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).