Hlavní navigace

Obchodní podíl - daň z prodeje ?

  • (neregistrovaný) 79.127.212.---

    3. 4. 2017 10:03

    Dobrý den, měla bych dotaz jestli se musí nějak zdanit obchodní podíl, který koupil společník v r.2011 za 100.000 - 100% společnosti s.r.o. a prodal obchodní podíl 100% společnosti v r.2017 za 400.000Kč. Někde jsem četla se nemusí danit obchodní podíl po 5.letech, ale týká se to i když prodá obchodní podíl za více než koupil tento obchodní podíl ve společnosti, v tomto případě o 300.000Kč ? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 4. 2017 10:14

      .

      Re: Obchodní podíl - daň z prodeje ?
      Doplním, písmeno s) ve znění ZDP platném od 1.1.2017

      https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1992-586?diff=20161201

    • 3. 4. 2017 10:35

      Jarka 2 (neregistrovaný) 79.127.212.---

      Re: Obchodní podíl - daň z prodeje ?
      >>>Dobrý den, měla bych dotaz jestli se musí nějak
      >>>zdanit
      >>>obchodní podíl, který koupil společník v r.2011 za
      >>>100.000 - 100% společnosti s.r.o. a prodal obchodní
      >>>podíl
      >>>100% společnosti v r.2017 za 400.000Kč. Někde jsem
      >>>četla se nemusí danit obchodní podíl po 5.letech, ale
      >>>týká se to i když prodá obchodní podíl za více než
      >>>koupil
      >>>tento obchodní podíl ve společnosti, v tomto případě
      >>>o
      >>>300.000Kč ? Děkuji
      >>
      >>ZDP § 4 odst. 1) písm. s)
      >
      >Doplním, písmeno s) ve znění ZDP platném od
      >1.1.2017
      >
      >https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1992-586?diff=20161201
      >
      >Děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).