Hlavní navigace

Pracovní úraz

• (neregistrovaný) 109.73.213.---

3. 4. 2017 19:14

Dobrý den,chci se zeptat,na co vše mám nárok při odškodnění za pracovní úraz. Dne 10.5.2016 jsem utrpěl pracovní úraz a v jeho důsledku jsem k dnešnímu dni stále v prac.neschopnosti. Dne 31.3.2017 mi skončila prac.smlouva na dobu určitou a chci tedy,aby mi zaměstnavatel uhradil ušlý výdělek.Vzhledem k tomu,že zaměstnavatel se mnou nekomunikuje,chci se zeptat jestli je nějaká lhůta pro požádání o uhrazení ušlé mzdy a z čeho se tato vypočítává.

Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 4. 2017 9:20

Marcella (neregistrovaný) 90.176.124.---

Re: Pracovní úraz
      Dobrý den, máte právo na proplacení všech nákladů, včetně cestovného k lékaři, léků.. také máte nárok na bolestné a samozřejmě na náhradu mzdy. Zaměstnavatel by měl být ze zákona pro tyto případy pojištěn a vše pokryje pojišťovna včetně té náhrady mzdy, tak nechápu proč zaměstnavatel nekomunikuje. Zaměstnavatel měl vyplnit záznam o úrazu a poslat na ČSSZ a také na oblastní inspektorát práce. Jen pro předatvu asi měsíční léčení zašívané nohy bylo bolestné 27 250 kč a k tomu náhrady mzdy a výdajů, není to tedy malá částka, ale jak se to řeší když zaměstnavatel nereaguje to nevím, asi bych pohrozila tím inspektorátem práce.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).