Hlavní navigace

Uplatnění dětí v DPFO

  • (neregistrovaný) 92.62.225.---

    4. 4. 2017 16:13

    Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda je nějaké pořadí, jak se uplatňují děti v DPFO. Pokud mám vlastní dítě celý rok a pak dítě manželky část roku (kdy ji bylo svěřeno do péče), mohu vlastní dítě uplatnit jako druhé?díky

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 4. 2017 16:25

      mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

      Re: Uplatnění dětí v DPFO
      po dobu, kdy uplatňujete jen vlastní dítě, bude č.1 ( nemůžete mít v měsíci č.2 když nemáte č.1)
      po dobu, kdy uplatňujete obě děti, si můžete zvolit které bude jaké č.... ale na peníze to vyjde nastejno....

    • 4. 4. 2017 16:26

      Maxx (neregistrovaný) 62.129.61.---

      Re: Uplatnění dětí v DPFO
      Myslíte to tak, že první dítě by nebylo celých 12 měsíců? Abyste na tom "vydělal"?
      To bohužel nejde.
      Vaše jako 1 po dobu 12 měsíců (pokud se nenarodilo v 2016), manželčino jako druhé od svěření do péče.

    • 4. 4. 2017 16:33

      alexandro (neregistrovaný) 92.62.225.---

      Re: Uplatnění dětí v DPFO
      Je to vlastně fakt, že by některé měsíce nebylo 1. dítě. A ještě prosím o ujasnění. Pokud soudní rozhodnutí o svěření do péče manželky nabylo účinnosti v červnu, mohu už za červen uplatnit toto dítě jako druhé tedy. Nebo až další měsíc?

    • 4. 4. 2017 18:19

      .. (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: Uplatnění dětí v DPFO
      ZDP § 35c / 10
      https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1992-586

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).