Hlavní navigace

Datová schránka OSVČ

  • (neregistrovaný) 78.45.183.---

    5. 4. 2017 12:08

    Mám zřízenou datovou schránku pro s.r.o. Pokud budu chtít podat daňové přiznání za OSVČ, můžu ho dát přímo v papírové formě na FÚ?
    Děkuji moc všem za radu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 4. 2017 12:15

      .. (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: Datová schránka OSVČ
      Ma dana s.r.o. od fo plnou moc na podavani priznani na fu? Nebo je jejim zastupcem?

    • 5. 4. 2017 12:50

      alexandr (neregistrovaný) 78.45.183.---

      Re: Datová schránka OSVČ
      >>Mám zřízenou datovou schránku pro s.r.o. Pokud budu
      >>chtít podat daňové přiznání za OSVČ, můžu ho dát přímo
      >>v
      >>papírové formě na FÚ?
      >>Děkuji moc všem za radu.
      >
      >Ma dana s.r.o. od fo plnou moc na podavani priznani na
      >fu? Nebo je jejim zastupcem?
      >Je zástupcem.

    • 5. 4. 2017 12:54

      .. (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: Datová schránka OSVČ
      Musela bych plnou moc vidět, ale takhle z nadhledu to vypadá při papírovém podání na sanci 2.000 Kč

      Daňový řád

      72
      (4) Má-li daňový subjekt nebo jeho zástupce zpřístupněnu datovou schránku nebo zákonem uloženou povinnost mít účetní závěrku ověřenou auditorem, je povinen podání podle odstavce 1 učinit pouze datovou zprávou ve formátu a struktuře zveřejněné správcem daně odeslanou způsobem uvedeným v § 71 odst. 1.

      § 247a
      (2) Daňovému subjektu vzniká povinnost uhradit pokutu ve výši 2000 Kč, pokud učinil podání podle § 72 odst. 1 jinak než elektronicky, ačkoli byl povinen jej učinit elektronicky.

      https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2009-280

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).