Hlavní navigace

Rozhodné období - DPN

  • (neregistrovaný) 84.242.123.---

    5. 4. 2017 12:29

    Prosím o radu, zaměstanec nastoupil 27. 3. 2017. Odpracoval 27. 3. a 28. 3. a vydělal si 1056 Kč. 29. 3. 2017 onemocněl. Jaké bude uvedeno rozhodné období na příloze o dávku? 27. 3. - 28. 3. 2017?
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 4. 2017 12:34

      Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

      Re: rozhodné období - DPN
      §19:
      "(6) Jestliže v rozhodném období stanoveném podle § 18 odst. 4 a 5 nemá zaměstnanec vyměřovací základ nebo není-li v tomto rozhodném období alespoň 7 kalendářních dnů, jimiž se dělí vyměřovací základ, považuje se za denní vyměřovací základ jedna třicetina započitatelného příjmu, kterého by zaměstnanec pravděpodobně dosáhl v kalendářním měsíci, v němž vznikla sociální událost. "

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).