Hlavní navigace

Pronájem bytu PO - FO nepodnikateli

  • (neregistrovaný) 37.221.253.---

    5. 4. 2017 14:02

    Dobrý den, firma vlastní dům. Část by pronajmula FO (nepodnikateli) na bydlení. Musí odvádět DPH, nebo je tam nějaká výjimka? Nevím, kde to hledat.
    Děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 4. 2017 14:10

      allli

      Re: Pronájem bytu PO - FO nepodnikateli
      nájem je osvobozen od DPH dle §56a ZDPH
      služby spojené s nájmem (el. energie, voda, teplo atd.) podléhají DPH na výstupu

    • 5. 4. 2017 15:30

      DM (neregistrovaný) 81.91.218.---

      Re: Pronájem bytu PO - FO nepodnikateli
      Je to složitá problematika .... pokud bude pronajímat část majetku v tomto osvobozeném režimu , nesmí si uplatňovat DPH z plnění souvisejícím s tímto pronájmem. Musí sledovat koeficient ... další složitá problematika .... A pokud například tento byt opravil a uplatnil si z těchto oprav DPH - potom by měl to DPH státu vrátit ....Fakt to z účetního hlediska není pro nezkušenou účetní v tomto ohledu jednoduché.

      A pokud by vás napadlo, že raději to tomu člověku pronajmete s DPH, aby jste se problémům vyhnuli .... tak vás zklamu ...nemůžete pronajmout nepodnikateli ( definice není přesná) s DPH.

      Pro orientaci o jak složitý problém se jedná si najděte tady v historii jiné příspěvky , bývá to tu občas ...

      nebo :

      http://www.secteno.cz/dph-a-najem-jak-a-kdy-uctovat-najemne-s-dph-a-kdy-bez-dph-2/

      hledejte na netu

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).