Hlavní navigace

Dokončovací stavební práce-procento výde

  • (neregistrovaný) 109.81.215.---

    5. 4. 2017 21:30

    Dobrý večer,

    prosim o radu, partner podnika a ma ZL na pripravne a dokoncovaci stavebni prace, specializovanné stavebnní činnosti. Prosím jaký paušál tady použijeme ? 60% nebo lze i 80%.
    Fakturujeme izolaterské práce.... Pokud máme procentem náklady a přijmy jen ze ŽL, tak nemůžeme uplatňovat slevy na děti, že ?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 4. 2017 21:37

      mirka..p (neregistrovaný) 2a00:1028:8d1c:----:----:----:----:----

      Re: Dokončovací stavební práce-procento
      najděte si na ARES dle IČ jakou má živnost, jestli řemeslnou, tak 80%.
      A ANo, při uplatění výdajů %, pokud nemáte ještě jiné příjmy, u kterých by byl základ daně vyšší, než u příjmů z podnikání, nemůžete uplatnit slevu na manželku ani daňové zvýhodnění na děti.

    • 5. 4. 2017 21:43

      .. (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: Dokončovací stavební práce-procento
      Podívejte se do Živnostenského rejstříku, zda tam má uvedeno, že má živnost řemeslnou nebo volnou.

      http://www.rzp.cz/cgi-bin/aps_cacheWEB.sh?VSS_SERV=ZVWSBJFND

      Pokud má uvedenou živnost řemeslnou, pak se na něj vztahuje při podání DPFO za rok 2016
      § (7) Neuplatní-li poplatník výdaje prokazatelně vynaložené na dosažení, zajištění a udržení příjmu, může uplatnit výdaje, s výjimkou uvedenou v § 12, ve výši
      a) 80 % z příjmů ze zemědělské výroby, lesního a vodního hospodářství a z příjmů z živnostenského podnikání řemeslného; nejvýše lze však uplatnit výdaje do částky 1600000 Kč, ..

      Pokud má uvedenou živnost "volnou", tak se na něj vztahuje při podání DPFO za rok 2016
      § (7) Neuplatní-li poplatník výdaje prokazatelně vynaložené na dosažení, zajištění a udržení příjmu, může uplatnit výdaje, s výjimkou uvedenou v § 12, ve výši
      b) 60 % z příjmů ze živnostenského podnikání; nejvýše lze však uplatnit výdaje do částky 1200000 Kč, ..
      ..............

      Pokud má všechny příjmy pouze z podnikání a uplatňuje výdaje procentem z příjmů dle § 7 odst. 7 ZDP, pak nemůže uplatnit uplatnit daňové zvýhodnění na děti. Informace platná pro podání DPFO za rok 2016

      ZDP § 35ca
      Uplatní-li poplatník u dílčího základu daně podle § 7 výdaje podle § 7 odst. 7 nebo u dílčího základu daně podle § 9 výdaje podle § 9 odst. 4 a součet dílčích základů, u kterých byly výdaje tímto způsobem uplatněny, je vyšší než 50 % celkového základu daně, nemůže
      a) snížit daň podle § 35ba odst. 1 písm. b),
      b) uplatnit daňové zvýhodnění.
      ..............

      https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1992-586?diff=20161201
      ..............

    • 6. 4. 2017 13:14

      MiraO (neregistrovaný) 81.19.11.---

      Re: Dokončovací stavební práce-procento
      >
      >Pokud má uvedenou živnost řemeslnou, pak se na něj
      >vztahuje při podání DPFO za rok 2016
      >§ (7) Neuplatní-li poplatník výdaje prokazatelně
      >vynaložené na dosažení, zajištění a udržení příjmu, může
      >uplatnit výdaje, s výjimkou uvedenou v § 12, ve výši
      >a) 80 % z příjmů ze zemědělské výroby, lesního a
      >vodního hospodářství a z příjmů z živnostenského podnikání
      >řemeslného; nejvýše lze však uplatnit výdaje do částky
      >1600000 Kč, ..
      >
      >Pokud má uvedenou živnost "volnou", tak se na něj
      >vztahuje při podání DPFO za rok 2016
      >§ (7) Neuplatní-li poplatník výdaje prokazatelně
      >vynaložené na dosažení, zajištění a udržení příjmu, může
      >uplatnit výdaje, s výjimkou uvedenou v § 12, ve výši
      >b) 60 % z příjmů ze živnostenského podnikání; nejvýše
      >lze však uplatnit výdaje do částky 1200000 Kč, ..
      >..............
      >
      >Pokud má všechny příjmy pouze z podnikání a uplatňuje
      >výdaje procentem z příjmů dle § 7 odst. 7 ZDP, pak
      >nemůže uplatnit uplatnit daňové zvýhodnění na děti.
      >Informace platná pro podání DPFO za rok 2016
      >
      >ZDP § 35ca
      >Uplatní-li poplatník u dílčího základu daně podle § 7
      >výdaje podle § 7 odst. 7 nebo u dílčího základu daně
      >podle § 9 výdaje podle § 9 odst. 4 a součet dílčích
      >základů, u kterých byly výdaje tímto způsobem uplatněny,
      >je vyšší než 50 % celkového základu daně, nemůže
      >a) snížit daň podle § 35ba odst. 1 písm. b),
      >b) uplatnit daňové
      >zvýhodnění.
      >..............
      >
      >https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1992-586?diff=20161201

      Děkuji za odkaz, moc mi to pomohlo, ale je to bohuzel volna :((

      >..............
      >
      >

    • 6. 4. 2017 13:56

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: Dokončovací stavební práce-procento
      Vzpomínám na časy, kdy to bylo jen 25%. Takže na současných 60% si nestěžuji.
      A od letoška, pokud tedy prezident podepíše "Daňový balíček" změn, si bude moci i živnostník, uplatňující výdaje procentem z příjmů, uplatnit v DP daňové zvýhodnění na děti. I když tam zase nějaké to omezení výše celkových výdajů je.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).