Hlavní navigace

Hlášení

  • (neregistrovaný) 80.95.102.---

    6. 4. 2017 14:36

    dobrý den,
    je třeba hlásit změnu trvalého bydliště na zdravotní pojišťovnu?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 4. 2017 14:50

      .

      Re: změna trv.pobytu+oznámení zdr.pojiš.
      PS. Příště zkuste lepší Název příspěvku


      Zákon č. 48/1997 Sb.

      § 12 Pojištěnec je povinen:

      k) oznámit příslušné zdravotní pojišťovně změny jména, příjmení, trvalého pobytu nebo rodného čísla, a to do 30 dnů ode dne, kdy ke změně došlo; pokud se pojištěnec v místě trvalého pobytu nezdržuje, je povinen příslušné zdravotní pojišťovně oznámit také adresu místa pobytu na území České republiky, kde se převážně zdržuje (dále jen „bydliště“), ..

      https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1997-48
      ..
      http://portal.gov.cz/portal/obcan/situace/224/228/4807.html
      ..
      Některé ZP toto nevyžadují. Stačí se podívat na jejich internetové stránky.
      ..

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).