Hlavní navigace

Exekuce - nezabavitelná částka

• (neregistrovaný) 85.135.113.---

7. 4. 2017 10:36

dobrý den, prosím o radu...... Převzala jsem mzdy a jeden zaměstnanec má od února exekuci - je to finanční úřad za nedoplatky daní. On se strašně brání tomu, co mu účetní, která dělala mzdy v únoru strhla. je rozvedený a platí výživné na syna ve výši 5tis.
    V únoru měl 19 tis. čistého, účetní mu strhla 10 tis. na exekuci.
    Chlap byl na FÚ a tam mu ten správce řekl, že se teda fakt diví, kolik mu strhli a že by mu měl zaměstnavatel přece nechat ještě těch 5 tis. na výživné.

ať hledám jak hledám nikde jsem nenašla, že do nezabavitelné části patří výživné na dítě.
    Z mého pohledu je tam ta základní částka 6 tis. a 1,5 tis na to dítě. Jinak nic a protože je to exekuce daňové pohledávky, tak počítám 19-7,5 a pak dělím třeba jednu třetinu mu nechám a dvě odesílám na exekuci.
    Prosím pěkně máte s tímto někdo zkušenosti ?
    Můžete mi poradit
    děkuji předem Petra

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 4. 2017 11:31

jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

Re: exekuce - nezabavitelná částka
      Napište přesné čísla. Výživné je stanoveno soudně nebo jakým způsobem výživné hradí?

• 7. 4. 2017 11:57

Petra K. (neregistrovaný) 85.135.113.---

Já to možná celé zamotala - paní Jasná výživné má stanoveno klasicky soudně a platí ho mimo svou mzdu, ze svého účtu manželce. Není tam na výživné žádná exekuce, nic takového. Jen pán má pocit, že když mu strhneme exekuci, tak mu zbyde 8-9 tis a z toho musí zaplatit výživné na syna (manželka mu asi nepočká) a pak najednou nemá z čeho žít. A tak vymyslel, že přece to výživné by měla být nezabavitelná částka :-).

No mi to nedalo a volala jsem až na FÚ, který exekuci vydal a i jejich právnička mi potvrdila, že opravdu má smůlu, když nechal dojít své záležitosti tak daleko jako je exekuce, tak je prostě v problému, ale my s tím nic neuděláme.

a jinak přesně:
      čistá mzda 19724,-
      a strženo na exekuci 10491,- (přednostní pohledávka z titulu daňového nedoplatku, rozvedený pracovník, který dítě nemá ve společné domácnosti, ale platí na něj výživné )

• 7. 4. 2017 12:07

jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

To máte ale spočítané špatně. Na exekuci jste měla srazit 8 952,-Kč. Poškodila jste zaměstnance.

• 7. 4. 2017 16:04

Petra K. (neregistrovaný) 85.135.113.---

děkuji vám oběma, už jsem to pochopila jak to je špatně, že mu tam paní účetní preventivně to dítě nedala jako vyživované.

ale představte si, že mu na FÚ na exekučním řekli, že by mu tam přece měla odečíst i výživné, které platí :-D:-D:-D.
      Tak už jsem si to všechno ujasnila, ten FÚ mě taky dostal, dají mu exekuci a potom mu řekne, že by mohl platit méně peněz, když přece platí na dítě pět tisíc :-(, tak z čeho pak má žít. Ale už jsem to asi všechno dokupy pochopila, zaměstnanec neplatil daně, nechal to dojít do exekuce a teď se hrozně diví, že mu strhávají hodně. Je fakt, že v tom únoru mu paní účetní nezapočítala to dítě a tak mu strhla o to více, to nepopírám, ale rozhodně se do nezapočitelné částky nepočítá částka, kterou platí na výživném. No vysvětlím mu to, že já mu nebudu strhávat deset, ale osm jo a o nějakém jednom tisíci si může tak nechat akorát zdát..

děkuji děkuji děkuji Petra

• 7. 4. 2017 12:09

Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

Vy jste mu tam to dítě opravdu nezapočítala. Když není exekuce na výživné, tak ho počítáte jako vyživovanou osobu.

Exekuce 3077 + 3077 + 2798 = 8952
      Zaměstnanec 7694 + 3077 + 1 = 10772

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).