Hlavní navigace

Fakturace zaměstnavateli

  • (neregistrovaný) 195.39.77.---

    7. 4. 2017 12:16

    Dobrý den,
    mám ŽL - volná - poradenská a konzultační činnost.
    Potřebuji něco vyfakturovat zaměstnavateli. Jsem účetní, mohu i přesto fakturovat účetní práce?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 4. 2017 12:34

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: Fakturace zaměstnavateli
      A pro zaměstnavatele pracujete jako účetní?

      S živností poradenská a konzultační činnost nemůžete fakturovat účetní práce. Na to byste musela mít Živnost vázanou.


      https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2008-278

      60. Poradenská a konzultační činnost, zpracování odborných studií a posudků
      Obsahem činnosti není vlastní realizace technických činností, projektování staveb, ani jejich provádění, technicko-organizační činnost v oblasti požární ochrany, poradenská činnost při ochraně rostlin, poradenská činnost v oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, daňové a účetní poradenství ani právní porady (zejména zastupování zájmů jedné strany proti zájmům strany druhé před soudem nebo jinými právními institucemi nebo pod dozorem advokátů nebo jiných pracovníků soudu), psychologické poradenství.

    • 7. 4. 2017 12:39

      Tereza Vrbova (neregistrovaný) 195.39.77.---

      Re: Fakturace zaměstnavateli
      Ano jako účetní. Tak koukám že živnost nebyla zvolena úplně nejlépe. Co teď nevíte? Co tedy fakturovat?

    • 7. 4. 2017 13:04

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: Fakturace zaměstnavateli
      Nemám ponětí, co jste pro svého zaměstnavatele dělala navíc, co neobsahovala Vaše pracovní náplň. Takže nedokáži poradit.

      Sama bych počítala ale s tím, že to bude při kontrole z FÚ prověřováno.
      ZDP § 6 odst. 1) písmeno d) příjmy plynoucí v souvislosti se současným, budoucím nebo dřívějším výkonem činnosti, ze které plynou příjmy podle písmen a) až c), bez ohledu na to, zda plynou od plátce, u kterého poplatník vykonává činnost, ze které plyne příjem ze závislé činnosti, nebo od plátce, u kterého poplatník tuto činnost nevykonává.
      + § 7 Příjmy ze samostatné činnosti
      (1) Příjmem ze samostatné činnosti, pokud nepatří do příjmů uvedených v § 6 ..

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).