Hlavní navigace

Danový bonus na dítě

  • (neregistrovaný) 31.47.96.---

    7. 4. 2017 12:20

    dobrý den, jsem živnostník a mám jedno dítě. Můžu si uplatnit daňový bonus v dodatečném DP? Omylem ho uplatnila manželka, ale protože je na MD nedostala nic.
    děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 4. 2017 12:36

      .

      Re: danový bonus na dítě
      Uplatňujete skutečné výdaje či náklady, nebo výdaje procentem z příjmů dle § 7 odst. 7) ZDP?

      Pokud dle § 7 odst. 7) ZDP, máte ještě jiné zdanitelné příjmy?

    • 7. 4. 2017 21:29

      .. (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: danový bonus na dítě
      Máte k dispozici Potvrzení zaměstnavatele druhého z poplatníků pro uplatnění nároku na daňové zvýhodnění pro účely podání daňového přiznání?

      Pokud Vaše manželka u zaměstnavatele uplatňovala daňové zvýhodnění na dítě, tak dle mého názoru si je nyní budete moci uplatnit jen tak, že Vy podáte dodatečné přiznání k dani z příjmů za rok 2016 - kde si daňové zvýhodnění na dítě uplatníte - a hlavně ona podá (pokud nepodávala) řádné přiznání k dani z příjmů za rok 2016 a tam dítě uvede, ale daňové zvýhodnění na něj neuplatní (v měsících uplatnění budou nuly).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).