Hlavní navigace

OT: Rozsudek o svěření do péče

• (neregistrovaný) 78.102.188.---

10. 4. 2017 13:28

Dobrý den, právě volala beruška, dítě mám od rozvodu roku 2004 v péči já... Od cca 2001 podnikám... Pravda, některé roky jsem kvůli paušálu bonus na dítě neuplatňovala...
    To fakt nemá FÚ přístup do registru, k ověření, kdo je zákonným zástupcem dítěte? Čistě teoreticky - to že jí nyní zašlu rozsudek o svěření do péče z roku 2004 přece neznamená, že ho aktuálně nemůže mít nějakým následným rozsudkem v péči otec... dle mě papír úplně na ...
    Jen mám nějak čím dál palčivější pocit, že nás ta byrokracie zahubí...

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 4. 2017 13:34

jukk (neregistrovaný) 2001:718:2601:----:----:----:----:----

Re: OT: Rozsudek o svěření do péče
      Zákonným zástupcem jsou rodiče a kdo je má svěřené do péče po rozvodu je rozhodnutí soudu. Žádný registr by ji k tomu nepomohl.

• 10. 4. 2017 13:35

veronika.ba (neregistrovaný) 193.17.248.---

Jojo, v prosinci 2016 také u nás proběhlo svěření dítěte do péče, vše nabylo právní moci, v únoru jsem se měla rozvádět, ale nakonec jsme se s manželem vrátili zpátky k sobě, při otázce na soudkyni, co teda teď s tím svěřením do péče mě zarazila její odpověď: to je jedno, teď spolu máte společnou domácnost, takže to neplatí....ale papír o neplatnosti není žádný...nějak mi některé věci příjdou padlé na hlavu...

• 10. 4. 2017 13:40

Marcela V. (neregistrovaný) 78.102.188.---

Podle mě, uplatňuji bonus, tím "prohlašuji", že mám dítě v péči, ve společné domácnosti atd. Že jsem rozvedená, vidí... 10let starý papír je podle mě úplně zbytečná buzerace... Pokud chtějí kontrolovat bonusy na děti neprůstřelně, ať je vyplácí pouze FÚ, ať mají registr kdo na které dítě uplatňuje - ale tohle mi přijde fakt zbytečná buzerace, která je stejně k ničemu...

• 10. 4. 2017 13:48

MTe (neregistrovaný) 84.42.253.---

Za mě by každý, kdo uplatňuje něco jiného, než slevu na poplatníka, měl podávat DP. S plnou odpovědností, že něco prohlásil a tudíž je pravda, co tvrdí. A FÚ ať to řeší, pokud svými postupy zjistí, že je to jinak a ne, že si vymýšlí dokládání kdečeho a to ještě každý úředník jinak

• 10. 4. 2017 17:35

1234a (neregistrovaný) 2001:1ae9:207:----:----:----:----:----

A kde vidí, že jste rozvedená?
      A jaký registr podle vás eviduje komu je dítě svěřeno? Asi žádný, že?

• 10. 4. 2017 22:03

v.e.n.d.y.

Já s Vámi souhlasím, známá je 15 let rozvedená a má syna svěřeného do péče, letos podala poprvé DP a uplatnila syna, berušce nestačilo soudní rozhodnutí a honí otce, aby prohlásil, že na syna neuplatňuje slevu. Když to písemně udělal a FU zjistil, kde se zdržuje, ověřoval vše ještě na FU v místě jeho bydliště! Neuvěřitelné....

• 11. 4. 2017 6:14

Marcela V. (neregistrovaný) 78.102.188.---

My jsme schopní s bývalým manželem komunikovat... Nicméně je spousta samoživitelek, kterým ex ani neplatí alimenty a už vidím, jak ho budou někde honit, aby něco prohlašoval... maximálně bude rád, když ta jeho ex o bonus přijde... Celé je to na hlavu postavené... Na druhou stranu je spousta těch, co pro účely dávek spol.dom. nemají, pro účely bonusu najednou ano... Tam by těch neoprávněně vyplacených bonusů určitě našli víc - stačilo by propojit databáze dávek a FÚ...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).