Hlavní navigace

Vrácení přeplatku na dani od FÚ - lhůta

  • (neregistrovaný) 188.116.90.---

    11. 4. 2017 9:33

    Prosím, neví někdo do kdy musí FÚ poslat na účet zaměstnance přeplatek na dani z příjmů? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 4. 2017 9:46

      .. (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: vrácení přeplatku na dani od FÚ - lh
      Podával uvedený zaměstnanec Přiznání k dani z příjmů fyzických osob a požádal FÚ o vrácení přeplatku na dani?

      Pokud ano, tak dle § 155 Daňového řádu

      (3) Pokud v době podání žádosti o vrácení vratitelného přeplatku dosahuje vratitelný přeplatek nejméně částku 100 Kč, poukáže jej správce daně do 30 dnů ode dne obdržení žádosti podle odstavce 2, v opačném případě žádosti vyhoví, pouze pokud vratitelný přeplatek této částky dosáhne do 60 dnů ode dne podání žádosti; lhůta pro jeho vrácení počíná běžet až ode dne následujícího po dosažení této částky. Je-li daňový subjekt u správce daně registrován, je povinen určit k vrácení přeplatku jeden z účtů u poskytovatelů platebních služeb uvedených v registraci.

      https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2009-280
      .....

      Zjednodušeně by se to dalo říci, že počítáno od pondělí 3.4.2017 by měli přeplatek na dani vrátit do 30 dnů

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).