Hlavní navigace

Daňový dobropis do země EU

  • (neregistrovaný) 195.39.10.---

    20. 10. 2005 15:34

    Dobrý den, prosím, potřebuji se zeptat na následující.
    Máme odběratele na Slovensku, vystavujeme mu faktury, jak v CZK, tak i v SKK. VFA je celkem 15.
    Potřebuji udělat dobropis na bonusy za tyto vydané faktury.
    Kurz máme s odběratelem dohodnutý, podle toho jsem to přepočítala. Musím vystavit dobropisy ke každé faktuře zvlášť a ke každé dát kurz, který byl v den jejího vystavení? Nebo stačí ten dohodnutý a jeden dobropis?
    děkuji Dáša

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 10. 2005 17:41

      Anonymní (neregistrovaný) 213.194.247.---

      Re: daňový dobropis do země EU
      Pokud se oprava výše základu a výše daně týká více zdanitelných plnění, ke kterým byly vystaveny samostatné daňové doklady, mohou být údaje společné pro všechny opravy na daňovém dobropisu uvedeny pouze jednou. Ve vazbě na původní daňové doklady však musí být na daňovém dobropisu uvedena vždy čísla původních daňových dokladů, rozdíly mezi původním a opraveným základem daně, použitý kurz shodný s kurzem původního dokladu. Nelze tedy uvést kurz platný v den vystavení dobropisu - § 42/5.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).