Hlavní navigace

Roční zúčtování daně u DPČ

• (neregistrovaný) 188.92.11.---

12. 4. 2017 20:50

Dobrý den,
    Zajímá mě jedna věc. Je možné,že zaměstnavatel nemusí podat roční zúčtování daní při DPČ? Vše jsem řádně vyplnil a podepsal. (k vyplnění mě zavolali ) a dodal jsem ze školky celkovou sumu zaplacenou za docházku do Mateřské školky. Řekli mi,že mi to nepodali,protože jsem byl na DPČ. Zaměstnán jsem byl od září 2016 a v únoru 2017 jsem přešel na HPP. Daň byla vždy strhavaná zálohová. A vždy jsem měl na výplatní pásce napsáno v závorce (podepsal prohlášení). S výplatou za březen nepřišlo nic a ani za mateřskou školu. Když jsem se zeptal co se děje,tak odvětili,že to neudělali protože jsem byl na DPČ. Je toto v pořádku? A pokud ne,tak se s tím dá něco dělat? Děkuji za odpověď.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 4. 2017 23:27

muška (neregistrovaný) 2a00:1028:919f:----:----:----:----:----

Re: Roční zúčtování daně u DPČ
      Jaké bylo zaměstnání v roce 2016 před DPČ?

• 13. 4. 2017 5:09

Misanek (neregistrovaný) 188.92.11.---

>Jaké bylo zaměstnání v roce 2016 před DPČ?
      Díky za rychlou reakci. Pouze v lednu 2016 na HPP,ale to jsem marodil asi až do půlky února a potom na úřadu práce.

• 13. 4. 2017 7:49

Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

Kolik jste zaplatil na daních? Bylo vám vůbec co vracet?

• 17. 4. 2017 0:08

muška (neregistrovaný) 2a00:1028:919f:----:----:----:----:----

Vyžádejte si od všech zaměstnavatelů potvrzení o zdanitelných příjmech, potvrzení od Úřadu práce o evidenci a udělejte si sám přiznání k dani z příjmů fyzických osob a předejte spolu potvrzeními od zaměstnavatelů, potvrzením o umístění dítěte do školky a předejte na příslušný Finanční úřad.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).