Hlavní navigace

Neprovedené roční zúčtování

• (neregistrovaný) 193.85.148.---

13. 4. 2017 7:50

Dobrý den, prosím Vás, volala bývalá zaměstnankyně, pracovala do ledna 2017, že nemá provedeno roční zúčtování. Nastupovala v průběhu roku 2016. Prohlášení daně sice podepsala, ale nevyplnila, že chce nebo nechce provést zúčtování, jen podepsala. Automaticky počítala prý s tím, že zúčtování provedeme. Nedodala ale Potvrzení o zdanitelných příjmech od bývalých zaměstnavatelů z roku 2016. Zaměstnance jsem uháněla do poslední chvíle, aby vše dodali, ona už u nás nepracovala, tak se k informacím nedostala. Nyní mi hrozně vynadala, že nevěděla co má dodat a počítala s penězi. Posílám ji Potvrzení o zdanitelných příjmech s tím, že musí na FÚ. Vím, že měla povinnost dodat vše do 15.2., ale stejně z toho mám špatný pocit. Nevíte kolik je pokuta na FÚ za pozdní podání přiznání? Myslím, že mi přijde vynadat i osobně. Stále říkám, že s lidmi to není snadná práce a nezajistí si ani to, co sami mají a pak nadávají. Je prosím povinnost firmy bývalé zaměstnance informovat o tom, že mají dodat podklady?
    Děkuji Alena

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 4. 2017 8:00

Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

Re: neprovedené roční zúčtování
      Žádné sankce mít nebude, protože neměla povinnost podávat daňové přiznání. O tom, co je potřeba dodat, jste si měli promluvit, když prohlášení poplatníka podepisovala. Až vám přijde nadávat, tak ji v klidu pošlete do p...atřičných mezí.

• 13. 4. 2017 8:32

Alena M. (neregistrovaný) 193.85.148.---

No ono to právě bylo na odloučeném pracoviště, tam to podepisovala se svým vedoucím a ten neřekl nic. Oni se docela ve zlém rozešli, paní dělala problémy, nesnesla se s ostatními, tak byli rádi, že šla pryč. Tak se s ní asi moc bavit nechtěl. Ale kdo chtěl roční zúčtování, tak se stavil přímo ve mzdovce nebo zavolal, ale ona nic. No prostě na to musím myslet. Tak snad paní nakonec dostane co chce od FÚ. Ještě mě napadla, že jsem si ty peníze nechala, že kde teda jsou, když ona je nedostala. Nemám ráda tyhle nepříjemný situace.....

• 13. 4. 2017 8:37

jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

Vy nemusíte mít výčitky svědomí, že jste udělala něco špatně. Naopak, váš postup byl správný, taky bych postupovala stejně. Vykašlete se na ní, čeká nás velké volno, tak si v pohodě a klidu užijte svátky.

• 13. 4. 2017 8:37

Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

Netrapte se tím. Když se s někým nedá vyjít, tak s ním vyběhněte.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).