Hlavní navigace

Opravené faktury z Německa

• (neregistrovaný) 188.92.11.---

17. 4. 2017 20:10

Dobrý den,
    moc vás prosím o konzultaci k přijatým fakturám od zahraničního dodavatele. Mám před sebou několik faktur z Německa, které byly vystaveny během 01-03/2017. Příklad: faktura byla vystavená v lednu (přiznána za leden v DPH i v KH) a teď mám dobropis na tuto fakturu s lednovým datem a vystavenou novou fakturu s lednovým datem a novým v.s. akorát nám dodavatel změnil splatnost faktury (na původní bylo 14 dní teď dává 60 dní) a to nám udělal na několik dalších faktur (dovážíme zboží ze zahraničí). Jenom prostě přechází na nějaký nový program a všechny jejich vydané faktury byly špatně vystavené, proto je teď stornovali a vystavili nové (částky se neměnily) jenom v.s. a datum splatnosti, žádné zboží, které by se vztahovalo k těmto fakturám jsme nevraceli ani jsme už nedovezli. Musím podat opravná přiznání k DPH i KH za leden a únor? Předem moc děkuji za rady

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 4. 2017 15:27

aknelka64 (neregistrovaný) 188.92.11.---

Re: Opravené faktury z Německa
      Mohu si samozřejmě opravit, ale v KH za 01+02 jsou už uvedené původní v.s. a v evidenci přijatých faktur jsou už další zavedené faktury - když je fakturantka zavedla do knihy přijatých faktur (číselná řada)

• 18. 4. 2017 15:39

allli

v KH můžete mít klidně faktury s původním VS, uvádíte přece v A.2 a VS se s ničím v KH nepáruje
      nechápu, proč chcete podávat následné KH za leden až únor, když se jen změní VS, který se stejně nedá s ničím srovnat

• 18. 4. 2017 16:05

aknelka64 (neregistrovaný) 188.92.11.---

Děkuji, já jenom jsem si chtěla ověřit jestli něco neporuším. Zkusila jsem si to zadat a pěkně jsem v udělala "guláš" :D. Takže žádné opravné ani následné hlášení k DPH a KH dělat nebudu. Hezký den

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).