Hlavní navigace

Exekuce - pořadí a výše

• (neregistrovaný) 88.101.207.---

18. 4. 2017 11:38

Dobrý den,
    tak opět moc prosím o pomoc v případě exekucí.
    Zaměstnanec má čistou mzdu 15.898, vyživuje jedno dítě.
    První exekuce doručena v červenci 2014, nepřednostní.
    Další tři exekuce doručeny v jeden den v květnu 2016, dvě jsou nepřednostní a jedna přednostní.
    Poslední, přednostní, doručena v září 2016.
    Přednostní exekuce nejsou výživné.
    Tak a teď se do toho motám jak beruška do kokonu pavouka.
    Za měsíc březen odvedu exekutorům následovně?:
    První třetinu rozdělím na tři díly (2.734/3=911,33) a pošlu na první a druhou nepřednostní 911 a třetí nepřednostní 912?
    Druhou třetinu rozdělím na dva díly (2734/2=1367) a pošlu na dvě přednostní 2x1367?

Velice děkuji za všechny rady, je to děs ty exekuce.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 4. 2017 11:50

Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

Re: exekuce - pořadí a výše
      Z první třetiny srážíte podle pořadí, takže první v pořadí je nepřednostní z roku 2014.

Z druhé třetiny srážíte přednostní, opět podle pořadí, takže ve vašem případě je to ta z května 2016.

Ostatní čekají v pořadí. Až budete potřebovat některou třetinu dělit, budete dělit podle poměru k výši dluhů. Dělí se v případě, že přijde víc exekucí ve stejný den. U vás ta situace nastane, až zaplatíte první z roku 2014. Pak budete dělit první třetinu poměrem na 3 části a z druhé třetiny budete srážet první přednostní.

• 18. 4. 2017 13:04

m44 (neregistrovaný) 88.101.207.---

Re: exekuce - pořadí a výše
      Líbo, moc Vám děkuji za rychlou odpověď.
      Jste zlatá.
      Mám v ruce zápočťák od bývalého zaměstnavatele a paní účetní srážela i ty další nepřednostní. Navíc dělením, jak jsem napsala. Zapochybovala jsem tedy, jestli jsem pravidla srážení pochopila správně.
      Ještě jednou děkuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).