Hlavní navigace

DPH - s.r.o. + ZDP § 9

  • (neregistrovaný) 78.45.183.---

    18. 4. 2017 13:26

    Pronajímám byty a nebytové prostory, blížím se k obratu 1 mil. Prosím o radu, pokud si založím s.r.o. a budu plátce DPH, budu zřejmě muset fakturovat nájemné s DPH (ZDP §9) nájemcům. Prosím o vaše názory. Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 4. 2017 13:30

      allli

      Re: DPH - s.r.o. + ZDP § 9
      záleží, kdo bude tím nájemcem
      pokud občan, pak jde o osvob. nájem dle §56a ZDPH
      pokud bude nájemcem podniaktel a bude používat prostory k ek. činnosti, pak lze nájem fakturovat s DPH

    • 18. 4. 2017 14:40

      karlicek (neregistrovaný) 78.45.183.---

      Re: DPH - s.r.o. + ZDP § 9
      Mně se spíše jedná o to, zda musím tento nájem fakturovat s DPH, nebo ne.

    • 18. 4. 2017 14:54

      .. (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: DPH - s.r.o. + ZDP § 9
      Takže se ptáte na znění Zákona o dani z přidané hodnoty
      § 56a Nájem nemovité věci? Nebo na co přesně se ptáte?

      Protože ZDP § 9 + s.r.o. se naprosto vylučují

    • 18. 4. 2017 15:25

      DM (neregistrovaný) 81.91.218.---

      Re: DPH - s.r.o. + ZDP § 9
      Přečtěte si zmíněný pragraf 56 - nájem je osvobozený , v podstatě nesmíte fakturovat s DPH, je pouze výjimka , že pokud je nájemcem plátce DPH a užívá to ke své ek. činnosti potom se můžete ( ale nemusíte ) dohodnout na nájmu s DPH.

      A teď asi dumáte jak to že to s Vámi ten stát myslí tak dobře , no nemyslí. Tam je třeba říci to B - pokud pronajímáte bez DPH nemáte nárok na DPH na vstupu - tedy při opravách , nákupu PHM atd. atd.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).