Hlavní navigace

Je pozdě na daň.přiznání?

 • (neregistrovaný) 31.192.82.---

  18. 4. 2017 21:27

  Dobrý den!
  Prosím o radu. V minulém roce 2016 jsem byla zaměstnaná v měsících 4-10. Ostatní měsíce - evidence ÚP. Dostala jsem potvrzení o zdanitelných příjmech, kde jsem vyčetla, že jsem na zálohách na daň nic nezaplatila - v potvrzení je nula. Myslela jsem, že tím to pro mě končí. Dnes mi ale kamarádka řekla, že jsem prohloupila - mám totiž 3 děti a prý jsem si mohla podat přiznání sama a byl by mi z FÚ vyplacen nějaký bonus na děti i za měsíce, kdy jsem byla na pracáku.
  Je to pravda? A hlavně tedy je to ještě možné, když už je po termínu, dokdy mělo být přiznání podané?
  Děkuji za každou odpověď. Zůstala jsem na děti sama a určitě by se mi hodila každá korunka.
  Hezký den! Karolína

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 18. 4. 2017 21:50

   v.e.n.d.y.

   Re: Je pozdě na daň.přiznání?
   Rozhoduje Váš výdělek, pokud činí v hrubém více jak polovinu minimální mzdy (59.400 pro rok 2016), pak se Vám opravdu vyplatí podat si daňové přiznání a bonusy na děti dostanete za měsíce, kdy jste nepracovala. Protože nemáte povinnost podat přiznání, máte na to čas 3 roky a nehrozí Vám žádný postih. Určitě zkuste. Ještě se zeptám, v zaměstnání Vám bonusy na děti vypláceli?

  • 18. 4. 2017 21:59

   Karolína D. (neregistrovaný) 31.192.82.---

   Re: Je pozdě na daň.přiznání?
   V zaměstnání mi vyplatili bonusy něco přes pět tisíc. Ano, výdělek byl daleko vyšší, ale bohužel se práce nedala skloubit se dvěma malými dětmi a nestíhala jsem pracovní dobu. Musela jsem dát výpověď. Teď od 1.4. mám práci novou a tam mi právě mzdová řekla, že to byla chyba, že jsem si přiznání nepodala, a že abych si to podala ještě teď.
   Jiný příjem jsem kromě zaměstnání neměla. Otec dětí nás opustil, a nežije s námi v domácnosti. Co je ještě potřeba doložit? Bude třeba něco i od manžela? Jsme rozvedení a nežije s námi už 3 roky, děti mám v péči já.

  • 18. 4. 2017 23:30

   v.e.n.d.y.

   Re: Je pozdě na daň.přiznání?
   Pokud máte soudní rozhodnutí o svěření dětí do péče, pak by neměl FU pátrat po otci. Podejte přiznání, uveďte spojení na Vás, je možné, že FU bude požadovat rodné listy dětí a to soudní rozhodnutí o Vaší péči, ale vyčkala bych na jeho požadavky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).