Hlavní navigace

Faktura proplacena pozdě -DPH kdy zap.

• (neregistrovaný) 37.188.133.---

23. 4. 2017 11:05

Zdravím, mohl by mi tu někdo zkušenější poradit ohledně platby DPH?

Jsem plátce DPH. Klientrovi byla vystavena faktura v měsíci březnu se splatností v březnu ale platba od klienta byla na učet připsána až 25. 4. Jak postupovat při přiznání DPH? Započítat tuto fakturu do přiznání DPH za březen nebo až za duben kdy platba přišla? Nebo vystavit klientovi fakturu novou ale zde by neseděl VS faktury.

Děkuji všem za rady.

Věruna

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 4. 2017 11:36

Maxx (neregistrovaný) 62.129.61.---

Re: faktura proplacena pozdě -DPH kdy za
      Faktura vystavená s DUZP březen patří do DPH březen. A odvod DPH státu za DPH březen. I když ještě prachy nemáte. (a někdy ani nikdy mít nebudete, stát svoje DPH chce)

• 23. 4. 2017 11:39

mirka..p (neregistrovaný) 81.91.83.---

U DPH neberete ohled na platbu, u vystavených fakturdáte do měsíce,
      kdy bylo DUZP:

• 23. 4. 2017 11:49

Věruna (neregistrovaný) 37.188.133.---

aaha a kdyz tedy vystavim fakturu a je stornovana at uz z duvidu chyby ve fakture aby sedela ciselna rada, tez odvadim dph? Myslim kdyz faktura nebyla uhrazena nikdy a ani nebude. Za kazde storno u faktury musim platit DPH?To mi prijde divne. Ale proto se ptam jelikoz tomu nerozumim.

• 23. 4. 2017 11:53

Maxx (neregistrovaný) 62.129.61.---

Proč stornujete?
      Pokud nebylo vůbec prodáno zboží, provedená služba, tak DPH neodvádíte, nedošlo k plnění.

Pokud však k plnění došlo, ale víte, že nezaplatí, tak nemůžete stornovat, musíte odvést DPH a vymáhat.

• 23. 4. 2017 12:00

Věruna (neregistrovaný) 37.188.133.---

Ano rozumim. Storno z duvodu neprovedene sluzby na zaklade odmitnuti klientem.Ktery nejprve projevil zajem oslzbu a posleze nas informoval ze slubu nevyuzije.Jenze uz byly vystaveny v ciselne rafe dalsi faktury jinych klientu takze lze fakturu uz jen stornovat, jinak by nesedela ciselna rada.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).