Hlavní navigace

Zveřejnění závěrky / 30 dnů či 12 měsíců

  • (neregistrovaný) 185.115.9.---

    27. 4. 2017 11:50

    Přeji hezký den,

    prosím máte někdo nové poznatky k povinnému zveřejňování účetní závěrky za období, začínající rokem 2016 u společností, které nejsou povinně auditované?

    Z důvodové zprávy k novele Zákona o účetnictví / sněmovní tisk č. 398 / to nedokáži vyčíst.
    "K bodu 53 (§ 21a odst. 2)
    Navrhuje se úprava odvolávky na § 20, obdobně jako v § 21. Dále se navrhuje upravit podle čl. 30 odst. 1 směrnice nejzazší časový úsek pro zveřejnění."

    Článků na internetu k této problematice je poměrně dost. Někteří autoři uvádí, že se musí účetní závěrka neauditované společnosti zveřejnit do 30 dnů od schválení. Jiní zase, že se musí účetní závěrka neauditované společnosti zveřejnit do 12 měsíců od rozvahového dne zveřejňované účetní závěrky.


    V Účetních novinkách květen 2016 od společnosti Deloitte jsou uvedeny níže uvedené informace

    "Účetní jednotky, které nemají povinnost mít účetní závěrku ověřenou auditorem, zveřejní účetní závěrku i výroční zprávu nejpozději v době do dvanácti měsíců od rozvahového dne zveřejňované účetní závěrky. Vzhledem k nejasnosti úpravy v novele zákona o účetnictví existují i názory, že se povinnost zveřejnění účetní závěrky či výroční zprávy do 30 dnů od jejich schválení příslušným orgánem vztahuje i na účetní jednotky, které nemají povinnost mít účetní závěrku ověřenou auditorem."
    https://edu.deloitte.cz/cs/Content/Download/accounting-news-1605

    Děkuji za konzultaci
    .

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 4. 2017 12:10

      M. (neregistrovaný) 88.102.225.---

      Re: Zveřejnění závěrky / 30 dnů či 12 mě
      >Přeji hezký den,
      >
      >prosím máte někdo nové poznatky k povinnému
      >zveřejňování účetní závěrky za období, začínající rokem 2016 u
      >společností, které nejsou povinně auditované?
      >
      >Z důvodové zprávy k novele Zákona o účetnictví /
      >sněmovní tisk č. 398 / to nedokáži vyčíst.
      >"K bodu 53 (§ 21a odst. 2)
      >Navrhuje se úprava odvolávky na § 20, obdobně jako v §
      >21. Dále se navrhuje upravit podle čl. 30 odst. 1
      >směrnice nejzazší časový úsek pro zveřejnění."
      >
      >Článků na internetu k této problematice je poměrně
      >dost. Někteří autoři uvádí, že se musí účetní závěrka
      >neauditované společnosti zveřejnit do 30 dnů od
      >schválení. Jiní zase, že se musí účetní závěrka neauditované
      >společnosti zveřejnit do 12 měsíců od rozvahového dne
      >zveřejňované účetní závěrky.
      >
      >
      >V Účetních novinkách květen 2016 od společnosti
      >Deloitte jsou uvedeny níže uvedené informace
      >
      >"Účetní jednotky, které nemají povinnost mít účetní
      >závěrku ověřenou auditorem, zveřejní účetní závěrku i
      >výroční zprávu nejpozději v době do dvanácti měsíců od
      >rozvahového dne zveřejňované účetní závěrky. Vzhledem k
      >nejasnosti úpravy v novele zákona o účetnictví
      >existují i názory, že se povinnost zveřejnění účetní závěrky
      >či výroční zprávy do 30 dnů od jejich schválení
      >příslušným orgánem vztahuje i na účetní jednotky, které
      >nemají povinnost mít účetní závěrku ověřenou auditorem."
      >
      >https://edu.deloitte.cz/cs/Content/Download/accounting-news-1605
      >
      >Děkuji za konzultaci
      Rozuměla bych tomu tak, že do 12 měsíců od rozvah.dne - 31.12.2016 uložila bych dokumenty do konce r.2017. Já to tak dělám a nemám problémy s nikým.
      >.
      >
      >

    • 27. 4. 2017 12:20

      Alus (neregistrovaný) 85.71.100.---

      Re: Zveřejnění závěrky / 30 dnů či 12 mě
      také bych to tak viděla, že do konce roku 2017. Akorát tedy letos se nemusí posílat rozvaha u takovéto firmy, je to tak?

    • 27. 4. 2017 12:30

      poklu7 (neregistrovaný) 2a00:1028:83ac:----:----:----:----:----

      Re: Zveřejnění závěrky / 30 dnů či 12 mě
      Nee. Výkaz zisku a ztráty.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).