Hlavní navigace

Členský příspěvek - ČKAIT - POHODA

  • (neregistrovaný) 84.244.104.---

    3. 5. 2017 14:16

    Dobrý den, prosím o radu:
    Zaplatili jsme za zaměstnance členský příspěvek v ČKAIT, který je ze zákona povinný pro jeho výkon zaměstnání (zaúčtováno na 548). A nyní řešíme, jak tento příspěvek proběhne mzdou příslušného zaměstnance. Účtujeme v POHODĚ, je správné v kolonce Hrubá mzda/Zdanitelné náhrady připíšu "členský příspěvek +3000,- Kč".

    Jenom si nejsem jistá, zda je toto správné, že firma příspěvek dostane do nákladů jak formou zaplacené faktury, tak ještě přes mzdy.

    Je tento postup správný?
    Moc děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 5. 2017 19:18

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: Členský příspěvek - ČKAIT - POHODA
      Zadání ve mzdách v SW Pohoda máte dle mého názoru chybně.
      Zadejte v oddílu Čistá mzda
      Zvýšení základu
      Zd. náhr. naturální

      Dále bych zvážila zaúčtování nákladu (předpisu k úhradě členského příspěvku) na nějaký účet 52x. Daňově či nedaňově podle toho, zda máte ošetřeno dle § 24/2/j/5

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).