Hlavní navigace

Prosím ještě p.Líbu

  • (neregistrovaný) 109.107.214.---

    4. 5. 2017 9:13

    Paní Líbo, prosím mohla byste mi ještě poradit?
    Zaměstnanec-vedoucí (odměňován platem) má zkrácený úvazek 36 hodin týdně. V tomto měsíci má ovšem 5 hodin práci nad úvazek, kterou po dohodě proplatíme. Už bohužel hodinu se plácám s výpočtem kdy mi program těch 5 hodin navíc správně proplácí v plat.tarifu i v osobku ale v příplatku za vedení se nepočítá. Marně přemýšlím a prohlížím všechny možné články proč, ale nemůžu na nic přijít. Tento příklad jsem bohužel u vedoucí ještě neměla, můžete mi prosím poradit? Podle mě přísluší jak tarit, osobko i př.za vedení za nadúvazek 5 hodin.
    Velice děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 5. 2017 9:29

      Patricie 5 (neregistrovaný) 109.107.214.---

      Nevadí-mohuh poprosit p.Jasnou? přípl.za
      >>Paní Líbo, prosím mohla byste mi ještě poradit?
      >>Zaměstnanec-vedoucí (odměňován platem) má zkrácený
      >>úvazek 36 hodin týdně. V tomto měsíci má ovšem 5
      >>hodin
      >>práci nad úvazek, kterou po dohodě proplatíme. Už
      >>bohužel hodinu se plácám s výpočtem kdy mi program
      >>těch 5
      >>hodin navíc správně proplácí v plat.tarifu i v osobku
      >>ale v příplatku za vedení se nepočítá. Marně přemýšlím
      >>a
      >>prohlížím všechny možné články proč, ale nemůžu na
      >>nic
      >>přijít. Tento příklad jsem bohužel u vedoucí ještě
      >>neměla, můžete mi prosím poradit? Podle mě přísluší
      >>jak
      >>tarit, osobko i př.za vedení za nadúvazek 5 hodin.
      >>Velice děkuji.
      >
      >Omlouvám se, ale platy neumím.

    • 4. 5. 2017 10:08

      all (neregistrovaný) 46.227.168.---

      Re: Nevadí-mohuh poprosit p.Jasnou? příp
      A nemůže to být tím, že ani při práci přesčas se příplatek za vedení nepromítá ? viz § 127 - Za hodinu práce přesčas přísluší zaměstnanci část platového tarifu, osobního a zvláštního příplatku a příplatku za práci ve ztíženém pracovním prostředí připadající na 1 hodinu práce ........
      Ale jistá si nejsem, třeba se ozve ještě někdo další.

    • 4. 5. 2017 10:21

      Patricie 5 (neregistrovaný) 109.107.214.---

      Re: Nevadí-mohuh poprosit p.Jasnou? příp
      upřímně to je jediný důvod ze ZP, podle kterého si myslím, že to má program správně a jen já nějak jinak přemýšlím. Jen jsem se chtěla ujistit zde u chytřejších lidí. Jen mě mate ta práce přesčas a práce nad úvazek. Ale souhlasím s Vámi. Děkuji za pomoc.

    • 4. 5. 2017 10:30

      xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

      Re: Nevadí-mohuh poprosit p.Jasnou? příp
      a také je asi návaznost na :
      (3) Zaměstnanci, kterému přísluší příplatek za vedení podle § 124, je plat stanoven s přihlédnutím k případné práci přesčas v rozsahu 150 hodin v kalendářním roce. To neplatí o práci přesčas konané v noci, v den pracovního klidu nebo v době pracovní pohotovosti. V platu vedoucího zaměstnance, který je statutárním orgánem nebo vedoucím organizační složky, je vždy přihlédnuto k veškeré práci přesčas

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).