Hlavní navigace

Společenství vlastníků

  • (neregistrovaný) 90.177.251.---

    8. 5. 2017 0:35

    Společenství vlastníků domu č.p. (6 bytů- vlastníků) (právnická osoba) zastupuje pověřený vlastník (statutární orgán). Jaké musí vést účetnictví? Musí podávat daňové přiznání? Musí vystavit výročních​ zprávu? Kde z jakých podkladů se tyto informace dají nastudovat? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 5. 2017 1:33

      Pavel Jirsa (neregistrovaný) 94.113.138.---

      Re: Společenství vlastníků jednotek
      >Společenství vlastníků domu č.p. (6 bytů- vlastníků)
      >(právnická osoba) zastupuje pověřený vlastník
      >(statutární orgán). Jaké musí vést účetnictví?

      (Podvojné) účetnictví

      >Musí podávat daňové přiznání?

      Záleží na okolnostech viz § 38mb/b ZDP

      >Musí vystavit výročních​ zprávu?

      Ne

      >Kde z jakých podkladů se tyto informace dají nastudovat?

      např. Neplechová, M., Durec, M. Účetní a daňová problematika bytových družstev a společenství vlastníků jednotek od A do Z.

      Hezký den!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).