Hlavní navigace

Zvýšení daň.zvýhodnění od 1.5.2017?

  • (neregistrovaný) 165.225.72.---

    9. 5. 2017 6:22

    Dobrý den, prezident podepsal v dubnu, tzn. že účinnost zákona je od 1.5.2017 a daňové zvýhodnění se zvyšuje od května ? Dívala jsem se do historie a našla jsem odpověď Pavla, že se nestíhá od dubna, možná od května, určitě od června. Tak nevím :-(
    A na internetu žádnou zprávu nemohu o zvýšení od kdy platí najít ?
    http://business.center.cz/business/diskuze/zprava.aspx?id=1492974
    Moc děkuji za odpověď, vím se opakuje, ale v historii jsem neobjevila.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 5. 2017 7:02

      jukk (neregistrovaný) 2001:718:2601:----:----:----:----:----

      Re: Zvýšení daň.zvýhodnění od 1.5.2017?
      Ne, zatím není ve sbírce zákonů

    • 9. 5. 2017 7:08

      mzdova (neregistrovaný) 165.225.72.---

      Re: Zvýšení daň.zvýhodnění od 1.5.2017?
      Moc děkuji, neorientuji se v tom dost dobře :-( domnívala jsem se, že když podepíše prezident, automaticky přechází do dalšího řízení a do Sbírky .. ale to by bylo moc jednoduché. Takže jak psal Pavel - určitě od června :-)
      PS Kde je možno zjistit, kdy vyjde ve Sbírce prosím ?
      Moc děkuji za vaši odpověď, jsem klidnější. a přeji vám krásný den

    • 9. 5. 2017 7:29

      iva. (neregistrovaný) 89.24.108.---

      Re: Zvýšení daň.zvýhodnění od 1.5.2017?
      https://www.psp.cz/sqw/sbirka.sqw

    • 9. 5. 2017 7:32

      Pavel Jirsa (neregistrovaný) 94.113.138.---

      Re: Zvýšení daň.zvýhodnění od 1.6.2017?
      Co vychází ve Sb.z. lze zjistit např. na www.sbirka.cz.

      Ale daňový balíček je paskvil, nejen obsahově, ale i v tom, od kdy je účinný.

      Ve Sb.z. vyjde, že je účinnost od 1.4.2017. Tomu ale nemůžete věřit, to tam napsali poslanci. Je to obdobné jako zákon č. 33/2017 Sb., úroveň zákonů se díky neschopnosti úředníků AB prudce zhoršila.

      Použijete § 3/3 zákona č. 309/1999 Sb., podle kterého je účinnost 15 dnů od zveřejnění, které očekávám v půlce května či června.

      Pokud by byla účinnost např. od 1.6.2017, tak se domnívám, že se zvýšení daňového zvýhodnění použije až u mzdy/platu za 6/2017.

      Hezký den!

    • 9. 5. 2017 7:43

      mzdova (neregistrovaný) 165.225.72.---

      Re: Zvýšení daň.zvýhodnění od 1.6.2017?
      Já vás obdivuji, Pavle! To jde absolutně mimo mě, vím, že je to souhrn více zákonů, ale to je tak vše, zajímá mne ta sleva na děti a pak změna zákoníku práce - ta je také v tom "paskvilu" ...? Pokud ano, tam je zřejmé, od kdy platí novela ZP? MOc moc děkuji !
      A děkuji i všem, kteří vážili čas s odpovědí ! Jak já vám všem blahořečím, vážně. Jste ohromná podpora a vzpruha, děkuji vám.

    • 9. 5. 2017 8:46

      Pavel Jirsa (neregistrovaný) 83.208.106.---

      Novela Zákoníku práce
      >>>>Ne, zatím není ve sbírce zákonů
      >>>Moc děkuji, neorientuji se v tom dost dobře :-(
      >>>domnívala jsem se, že když podepíše prezident,
      >>>automaticky
      >>>přechází do dalšího řízení a do Sbírky .. ale to by
      >>>bylo moc jednoduché. Takže jak psal Pavel - určitě od
      >>>června :-)
      >>>PS Kde je možno zjistit, kdy vyjde ve Sbírce prosím ?
      >>>Moc děkuji za vaši odpověď, jsem klidnější. a přeji
      >>>vám krásný den
      >>
      >>Co vychází ve Sb.z. lze zjistit např. na
      >>www.sbirka.cz.
      >>
      >>Ale daňový balíček je paskvil, nejen obsahově, ale i
      >>v
      >>tom, od kdy je účinný.
      >>
      >>Ve Sb.z. vyjde, že je účinnost od 1.4.2017. Tomu ale
      >>nemůžete věřit, to tam napsali poslanci. Je to
      >>obdobné
      >>jako zákon č. 33/2017 Sb., úroveň zákonů se díky
      >>neschopnosti úředníků AB prudce zhoršila.
      >>
      >>Použijete § 3/3 zákona č. 309/1999 Sb., podle kterého
      >>je účinnost 15 dnů od zveřejnění, které očekávám v
      >>půlce května či června.
      >>
      >>Pokud by byla účinnost např. od 1.6.2017, tak se
      >>domnívám, že se zvýšení daňového zvýhodnění použije až
      >>u
      >>mzdy/platu za 6/2017.
      >>
      >>Hezký den!

      >Já vás obdivuji, Pavle! To jde absolutně mimo mě, vím,
      >že je to souhrn více zákonů, ale to je tak vše, zajímá
      >mne ta sleva na děti a pak změna zákoníku práce - ta
      >je také v tom "paskvilu" ...? Pokud ano, tam je
      >zřejmé, od kdy platí novela ZP? MOc moc děkuji !
      >A děkuji i všem, kteří vážili čas s odpovědí ! Jak já
      >vám všem blahořečím, vážně. Jste ohromná podpora a
      >vzpruha, děkuji vám.

      Zákoník práce je zde:

      http://www.psp.cz/sqw/historie.sqw?o=7&T=903

      To je také velký zmatek. Jsou tam desítky poslaneckých návrhů. Tam si o účinnosti nedovolím spekulovat.

      Zejména v dnešní vnitropolitické situaci.

      Hezký den!

    • 9. 5. 2017 13:01

      h,p (neregistrovaný) 31.192.89.---

      Re: Novela Zákoníku práce
      To aby měla každá účetní právnické vzdělání :-(

    • 9. 5. 2017 13:50

      Pavel Jirsa (neregistrovaný) 83.208.106.---

      Re: Novela Zákoníku práce
      >>>>>Co vychází ve Sb.z. lze zjistit např. na
      >>>>>www.sbirka.cz.
      >>>>>
      >>>>>Ale daňový balíček je paskvil, nejen obsahově, ale i
      >>>>>v
      >>>>>tom, od kdy je účinný.
      >>>>>
      >>>>>Ve Sb.z. vyjde, že je účinnost od 1.4.2017. Tomu ale
      >>>>>nemůžete věřit, to tam napsali poslanci. Je to
      >>>>>obdobné
      >>>>>jako zákon č. 33/2017 Sb., úroveň zákonů se díky
      >>>>>neschopnosti úředníků AB prudce zhoršila.
      >>>>>
      >>>>>Použijete § 3/3 zákona č. 309/1999 Sb., podle kterého
      >>>>>je účinnost 15 dnů od zveřejnění, které očekávám v
      >>>>>půlce května či června.
      >>>>>
      >>>>>Pokud by byla účinnost např. od 1.6.2017, tak se
      >>>>>domnívám, že se zvýšení daňového zvýhodnění použije
      >>>>>až
      >>>>>u
      >>>>>mzdy/platu za 6/2017.
      >>>>>
      >>>>>Hezký den!
      >>>
      >>>>Já vás obdivuji, Pavle! To jde absolutně mimo mě,
      >>>>vím,
      >>>>že je to souhrn více zákonů, ale to je tak vše,
      >>>>zajímá
      >>>>mne ta sleva na děti a pak změna zákoníku práce - ta
      >>>>je také v tom "paskvilu" ...? Pokud ano, tam je
      >>>>zřejmé, od kdy platí novela ZP? MOc moc děkuji !
      >>>>A děkuji i všem, kteří vážili čas s odpovědí ! Jak já
      >>>>vám všem blahořečím, vážně. Jste ohromná podpora a
      >>>>vzpruha, děkuji vám.
      >>>
      >>>Zákoník práce je zde:
      >>>
      >>>http://www.psp.cz/sqw/historie.sqw?o=7&T=903
      >>>
      >>>To je také velký zmatek. Jsou tam desítky
      >>>poslaneckých
      >>>návrhů. Tam si o účinnosti nedovolím spekulovat.
      >>>
      >>>Zejména v dnešní vnitropolitické situaci.
      >>>
      >>>Hezký den!

      >>Moc vám děkuji !!! a přeji krásný den

      >To aby měla každá účetní právnické vzdělání :-(

      h,p,

      bez znalostí alespoň základů práva nemůžete správně účtovat a již vůbec ne správně zdaňovat. To je skutečnost.

      A to na účetní dopadá řada předpisů, které s účetnictvím mají jen velmi málo společného, jako třeba GDPR.

      Hezký den!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).