Re: Exekuční rozhodnutí
To je otázka pro právníka. Ale vzhledem k tomu, že exekutor by měl zabavovat majetek, který by mohl vydražit je to podivné.
Zkusila bych se nějak bránit. Co se zeptat tam kde mu pas vydali, přeci jenom se jedná o osobní doklady a mohli by být zneužity. Šla bych buď za právníkem nebo na pasové a zeptala bych se.
Re: Exekuční rozhodnutí
Děkuji za radu. Při žádosti o vystavení nového pasu mu na pasovém sdělili že má zablokované vydání nového od exekutora.
Je to opravdu zvláštní a pravděpodobně se musí obrátit na právníka. Horší na tom je že mezitím přijde o práci. V každém případě díky. Jana
Re: Exekuční rozhodnutí
To je fakt záhada. Vezmou mu pas a tím mu znemožní si vydělat aby mohl dluh splácet?!? Je otázkou zda dlužil pouze peníze. Takovému Krejčířovi jej nechali a ještě ho pustili ven.
Re: Exekuční rozhodnutí
Exekutora by měl opravdu zajímat jen hmotný majetek...Za ztrátu,zničení nebo odcizení se přece platí při novém vystavení pokuta..???Doklady vám odejmou jen v případě,že jste právně nezpůsobilý a tomu předchází soudní rozhodnutí,vyšetření lékařů atd... Také by to mohl být falešný exekutor a doklady by mohl zneužít...Rozhodně doklady nedavát z ruky,pracovat a sehnat si právníka,který pomůže,poradí...To opravdu nejsou nikde na internetu volně přístupná pravidla pro exekuci??Opravdu si exekutor může dělat co chce???
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
21. 10. 2005 22:25
Můj zaměstnanec obdržel exekuční příkaz na odejmutí cestovních dokladů. Podotýkám že je zařazen jako řidič MKD a potřebuje je tudíž k výkonu svého povolání. Ráda bych zjistila jestli má na to exekutor právo a jak postupovat. Děkuji za radu.
Jana