Hlavní navigace

Prodej nemovitosti - DPH

  • (neregistrovaný) 178.23.216.---

    17. 5. 2017 14:43

    Prosím o radu zkušenější - s.r.o. (plátce DPH) pořídila v r. 2002 bytový dům se zahradou od fyzické osoby-nepodnikatele a neplátce DPH. Nyní dojde k prodeji domu také neplátci DPH. S.r.o. uplatní nárok na osvobození od DPH při prodeji nemovitosti a nebude odvádět žádnou DPH? V daňovém přiznání k DPH se prodejní cena neobjeví v žádném řádku? Děkuji za případnou odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 5. 2017 10:50

      allli

      Re: Prodej nemovitosti - DPH
      prodej osvobozený od DPH bez nároku na odpočet dle §56 ZDPH se uvádí v ř. 50, příp. 51 (pokud byl zařazen v DM) přiznání

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).