Hlavní navigace

Doprava k nákupu z EU a k tristrannemu o

• (neregistrovaný) 185.75.139.---

23. 5. 2017 11:22

Dobrý den,prosím vás o radu,nemůžu to nikde najít. Mám nákup telefonu z sk. My i oni jsme plátci. Dopravu zajistil slovensky dopravce taky plátce. A já mám
    1. Doprava je uvedena u nákupu zboží z EU od sk subjektu na jedné fakture. Jak se. Zde chovat revers? Vše jako revers na zboží?
    2. Doprava je na fakture zvlášť od sk subjektu. Doprava se vztahuje k nákupu zboží z EU. A moje otázka jak revers? Jako služba a nebo jako zboží?
    3. Dále mám ještě jiný případ. To je tristranny obchod. A jak tam s dopravou? Kopíruje cele plnění tristranneho obchodu? Tedy dopravu uvedu do řádku pro tristranny obchod?
    Děkuji. Snad jsem to napsala seozumitelne. Budu vděčná za radu.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 5. 2017 12:35

allli

Re: Doprava k nákupu z EU a k tristranne
      ad 1. ano, ř. 3 a 43 přiznání a KH A.2
      ad 2. pokud máte pouze fakturu na dopravu, jde o službu ř. 5 a 43 přiznání a KH A.2
      ad 3. málo informací - vy vystupujete v třístranném obchodu jako co? popište, kdo komu prodává a kam se dopravuje zboží? dopravu fakturujete vy nebo někdo vám?

• 23. 5. 2017 14:23

Wikyh (neregistrovaný) 185.75.139.---

Allli moc dekuji
      My jsme prostřední osoba. Nakoupime v sk,prodame do de. Dopravuje zprostředkuje slovensky dopravce. Někdo jiný než od koho kupujeme. My jsme v ČR. Všichni 3 plátci. Dá za zboží přijde nám z sk a my zase prodame do de. Zboží šlo rovnou z sk do de

• 23. 5. 2017 16:59

allli

pokud nefakturujete dopravu zvlášť, ale jako součást ceny zboží, pak kopíruje plnění třístranného obchodu

• 24. 5. 2017 22:08

Wikyh (neregistrovaný) 37.48.40.---

Allli ještě jednou moc děkuji. Chtěla bych mít aspoň z půlky vaše znalosti

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).