Hlavní navigace

Osobní auto po leasingu

  • (neregistrovaný) 84.42.185.---

    24. 10. 2005 10:28

    Prosím zkušené o potvrzení mé domněnky. Jsem plátce DPH vedu DE.
    Osobní automobil budu odkupovat po ukončení leasingových splátek za 1190Kč s DPH. Tento odkup dám do nákladů v DE a tím i zařadím auto do obchodního majetku. Druhý den auto vyřadím z obchodního majetku.

    Osobní automobil prodávám vždy bez DPH???.

    Pokud auto vyřazené z obchodního majetku prodám během 5 let nespřízněnému člověku můžu ho prodat za jakoukoli cenu???. Nemusí být tedy cena obvyklá?????
    Jak zaúčtovat v DE o prodeji, když už je auto vyřazené a v obchodním majetku ho nemám???
    Pokud bude cena prodeje nižší než nákupní nebude podléhat dani z příjmu a objevovat se ve výkazech pro ZP a sociálku??????

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 10. 2005 12:39

      bdm (neregistrovaný) 62.209.201.---

      Re: Osobní auto po leasingu
      ***
      Ano, za jakoukoli cenu. Když vyřadíte a prodáte a nevztahuje se na prodej osvobození od daně, pak zdaňujete pod §10 v daňovém přiznání a nevstupuje do soc. a zdr. ***

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).