Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Maximální ceny pohonných hmot ve čtvrtek klesnou, určilo ministerstvo
Venkovské obchody budou moci získat od státu až 130 tisíc korun, startuje další výzva
Bizár Schillerové: Příspěvek na zábavu bude daňově výhodnější než na prevenci rakovin
Jednotné měsíční hlášení zaměstnavatelů se týká i jednatelů společností
Stát zveřejnil maximální ceny paliv. Od zítřka nesmí pumpy zdražit nad limit
Finanční správa začíná vracet peníze. Podívejte se, kdy vám dorazí
9. 6. 2017 8:02
Dobrý den, dokázali byste mi, prosím, poradit s touto situací?
Zaměstnavatel: UK společnost, která nemá v ČR organizační složku.
Zaměstnanec: občan ČR s trvalým bydlištěm v ČR
Pracovní smlouva: pouze v anglickém jazyce. Je v ní uvedeno, že pracovní poměr je uzavírán dle UK legislativy. Zároveň je tam věta, že mzdy budou realizovány dle české legislativy.
Sociální a zdravotní pojištění: zatím nemáme k dispozici A1, předpokládáme však, že bude vystavena s tím, že přísluší k českým právním předpisům
Daň z příjmů ze závislé činnosti: je to český daňový rezident. Místo výkonu práce je v ČR. (bude pracovat v prostorách klienta jeho zaměstnavatele). Moje otázka zní: Výše jeho hrubé mzdy se bude řídit UK legislativou? Tedy nikoliv dle českého zákoníku práce? Například v případě dovolené se nebude krátit mzda a platit náhrada za dovolenou atp. V ČR (v případě, že bude mít A1) se odvede z hrubé mzdy, stanovené dle UK legislativy, SP za zaměstnance i firmu, ZP za zaměstnance i firmu a daň ze závislé činnosti do ČR. Následně se z této hrubé mzdy srazí SPz, ZPz a daň a případné srážky a dobírka se odešle zaměstnanci na účet.je možné stanovit hrubou mzdu dle UK legislativy, ale výpočet mzdy z hrubé do čisté, případně do dobírky provádět dle české legislativy? A také, zda správně chápu to, že když je smlouva dle UK legislativy, že se opravdu nedá aplikovat český zákoník práce na tohoto zaměstnance, byť vykonává práci na území ČR.
A ještě jedna otázka…. Má mít A1 vystavenou ČSSZ v ČR, nebo UK ekvivalentem naší ČSSZ. Přeci jen je zaměstnancem UK zaměstnavatele, který ho „vyslal“ k výkonu práce do ČR.
Děkuji za Vaše rady.