Hlavní navigace

Chyba - stravenky

• (neregistrovaný) 84.242.95.---

26. 10. 2005 23:01

Prosím o nějaké uklidnění. Kupujeme stravenky pro zaměstnance-společníky s.r.o.-takže vyúčtování dělám jen papírově. Neodkontrolovala jsem si stav na ceninách a po vyúčtování posledních 2 měsíců jsem zjistila, že nemáme nakoupeno dostatek stravenek, dostala jsem se na ceninách do mínusu.Je mi jasné, že nemůžu vydat stravenky aniž bych je fyzicky měla, ale přece jen, když už se to stalo, jak je to hrozné, když budu 2 měsíce na ceninách v mínusu, s.r.o. je teď dokoupí a dostane se do plusu?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 10. 2005 23:34

Aňa (neregistrovaný) 213.29.55.---

Re: Chyba - stravenky
      **
      Vždyť do 31.12. o nic nejde, až je nakoupíte, potom je můžete teprve fyzicky vydat (nejspíš jste je již zaúčtovala z mezd, ale nevydala, protože jste je neměla).
      Hlavně v tom musíte mít pořádek k 31.12. - nespotřebované=fyzický stav musí sedět se stavem na ceninách.

• 27. 10. 2005 13:06

Jiřina (neregistrovaný) 84.242.95.---

Takže pokud tomu dobře rozumím, můžu je vydat zpětně teď v říjnu za srpen a září? To by bylo super! Děkuji

• 27. 10. 2005 19:47

No problém budete jedině se zaměstnanci, ale to už se nějak obhájíte, jinak to během roku nikomu jinému vadit nebude.

• 27. 10. 2005 21:07

Jiřina (neregistrovaný) 84.242.95.---

Se zaměstnanci problém nebude, vzhledem k tomu, že jsou to společníci a při nákupu si stravenky rozdělí mezi sebe bez jakkýchkoliv počtů nebo zjišťování nároků na ně, jsem v klidu. Hlavně jsem v klidu, že to jde, měla jsem vážné obavy.
      Díky

• 27. 10. 2005 23:33

Také jsem u jedné firmy, kde je společník a jen technici dávala stravenky dopředu, aby pořád "nekňučeli" ale bylo to kolikrát složité, protože dostat z nich dovolenky a jiné náhrady:-(((, takže jsem "bouchla do stolu" a mají to zpětně.
      Pořádek ve stravenkách je Váš problém, hlavně aby Vám seděl stav nespotřebovaných ke konci roku¨. Protože nakoupíte např. v prosinci na 3 měsíce dopředu, ale spotřebujete vlastně jen jeden měsíc a navíc byla dovolená atd. To si pohlídejte.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).