Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Maximální ceny pohonných hmot ve čtvrtek klesnou, určilo ministerstvo
Venkovské obchody budou moci získat od státu až 130 tisíc korun, startuje další výzva
Bizár Schillerové: Příspěvek na zábavu bude daňově výhodnější než na prevenci rakovin
Jednotné měsíční hlášení zaměstnavatelů se týká i jednatelů společností
Stát zveřejnil maximální ceny paliv. Od zítřka nesmí pumpy zdražit nad limit
Finanční správa začíná vracet peníze. Podívejte se, kdy vám dorazí
9. 8. 2017 15:20
Dobrý den,
v roce 2009 firma vystavila fakturu v hodnotě 35 tisíc Kč. Pohledávka nám nebyla uhrazena. V roce 2010 byla podána exekuce. Ke konci roku 2012 byla vytvořena 100% daňová OP. V roce 2013 byla opravná položka rozpuštěna a vytvořen 100% odpis pohledávky - ale nedaňově. Exekuce však stále běžela, ale předpokládám, že jednatel rozhodl, že pohledávku už nebude z čeho uhradit (jednatel ani účetní už ve společnosti nejsou, nějaký zápis k tomu taky není).
Aktuálně přišlo oznámení v roce 2017, že majetek dlužníka jde do dražby a pohledávka nám tak bude pravděpodobně uhrazena.
Moje otázka je.
1. Neměl být odpis pohledávky v roce 2013 daňový, když byla vytvořena 100% daňová opravná položka. Nebo je správně, že byl odpis nedaňový?
2. Pokud nám bude pohledávka uhrazena, jak budu účtovat?
Zatím jsem vyčetla, že snad na 646 a pokud jsme pohledávku odepsali nedaňově, tak pak tento výnos bude taky nedaňový.
Ale pokud někdo víte, nechám se ráda poučit.
Děkuji moc