Hlavní navigace

OSVČ, plátce DPH, automobil na RČ

  • (neregistrovaný) 2a00:1028:8380:----:----:----:----:----

    29. 8. 2017 23:07

    Dobrý den,

    FO koupila automobil na RČ. Po půl roce ho vložila do svého obchodního majetku - jedná se o OSVČ. Dva měsíce na to se stala plátce DPH. Může si z tohoto automobilu v prvním podaném přiznání nárokovat zpět částku DPH?

    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 8. 2017 8:43

      mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

      Re: OSVČ, plátce DPH, automobil na RČ
      Pokud má daňový doklad na koupi tak ano - viz §79/1 ZDPH
      https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2004-235?text=%C2%A779%20odst.1#f2550167

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).