Hlavní navigace

Nezaplacená práce - OSVČ

• (neregistrovaný) 93.89.107.---

31. 8. 2017 11:54

Dobrý den,

prosím mám takový spíše zvláštní dotaz: zedník vydá nabídku na svou práci s materiálem. Soukromá osoba s tím souhlasí a začne se pracovat. Bohužel: NENÍ PODEPSANÁ SMLOUVA. Je to hloupost, ale prostě ji nevypracovali, důvod neznám - asi si věřili. No a byla zaplacena zálohovka a začalo se pracovat. Po ukončení mělo dojít k vyúčtování a odběratel řekl: můj kamarád zedník si nebere 200,- Kč, ale 150,- Kč - my vám zaplatíme pouze těch 150,- Kč (a kdoví jestli to vůbec zaplatí). Může? Co vlastně s tímto může zedník udělat? Může se nějak bránit nebo pouze jít k soudu? No jo, jenže k soudu nemá právě tu smlouvu, takže asi nulová šance na získání peněz, je to tak? Totiž ono to vypadá teď, že jde o 50 Kč, ale v konečné cifře to vychází opravdu hodně a zedník se dostává do problémů... Faktury jsou vystavené na něho (za odběr materiálu) a zaplatit to musí jinak mu bloknou účet a nedají mu už nic v té firmě. Musí ale pracovat - má děti a rodinu. Takových kravinek si tam navymýšlel odběratel více, takže nebude mít zaplaceno ani práci ani celý materiál. Co tedy s tím - již nic nelze???

Moc vám děkuji za jakoukoliv diskuzi.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 9. 2017 6:49

Hana67 (neregistrovaný) 88.100.222.---

Re: Nezaplacená práce - OSVČ
      Smlouvu lze uzavřít i ústně, nemusí být jen písemná, určitě bych se obrátila na právníka.

• 1. 9. 2017 8:24

mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

Ale ústně uzavřená smlouva se trošku hůř u soudu prokazuje.

• 1. 9. 2017 12:50

zacatecnik000 (neregistrovaný) 93.89.107.---

Dobrý den, moc Vám děkuji za radu - já jsem poradila stránku na vymáhání faktur - třeba se to povede...

Děkuji a přeji krásný víkend!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).