Hlavní navigace

Neodpověd na stížnost

• (neregistrovaný) 213.216.33.---

2. 9. 2017 12:21

dobrý den
    podal jsem osobně na SBD stížnost , dne 25.07.2017 do dnešního dne t.j. 02.09.2017 jsem nedostal odpověď . Existuje zákon podle kterého se musí stížnosti vyřizovat ? a jaký je postih za nedodržení lhůty 30 dnů.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 9. 2017 14:04

johnyspike (neregistrovaný) 213.216.33.---

Re: neodpověd na stížnost
      zapoměl jsem na to ,že jsem SVJ a družstvo na naše jakékoli podněty nereaguje ,tvrdí , že stanovy jsou jen pro členy družstva.psal jsem i na kontrolní komisi , ale výsledek je stejný,nikdo na nic nereaguje.

• 3. 9. 2017 14:12

Pavel Jirsa (neregistrovaný) 94.113.138.---

>>>dobrý den
      >>>podal jsem osobně na SBD stížnost , dne 25.07.2017 do
      >>>dnešního dne t.j. 02.09.2017 jsem nedostal odpověď .
      >>>Existuje zákon podle kterého se musí stížnosti
      >>>vyřizovat ? a jaký je postih za nedodržení lhůty 30
      >>>dnů.
      >>
      >>co k tomu máte ve stanovách,toho se držte

>zapoměl jsem na to ,že jsem SVJ a družstvo na naše
      >jakékoli podněty nereaguje ,tvrdí , že stanovy jsou jen
      >pro členy družstva.psal jsem i na kontrolní komisi ,
      >ale výsledek je stejný,nikdo na nic nereaguje.

Dobře položená otázka je poloviční odpověď. :-))

Jaký je vztah mezi SVJ a SBD? SBD je člen SVJ nebo externí správce?

Jste člen SVJ nebo člen výboru SVJ?

Co je předmětem stížnosti?

Hezký den!

• 3. 9. 2017 14:46

johnyspike (neregistrovaný) 213.216.33.---

my jsme byli pod družstvem ,ale byt jsme si odkoupili,ale z družstva jsme vystoupili.
      v našem domě nás je málo na založení svého SVJ ,jsme sice SVJ ,ale nejsme a nemáme žádný výbor .co se týká stížnosti ,několik let upozorňujeme na skutečnost ,že se u nás ve vchodě neuklízí ,ale všichni to platíme ,sbd si vybralo úklidovou službu která první rok fungovala podle harmonogramu práce ,ale od roku 2010 uklízí jen třeba jednou za měsíc .psali jsme stížnost na SČMBD ,ale ani tam jsme nepochodili ,pani ze SČMBD nám napsala ,že od roku 1988 už nejsou nařízený orgán nad družstvy.Zjistili jsme , že i když nejsou nadřízeným orgánem příspěvky na SČMBD inkasují ,to taky obsahovala naše stížnost .

• 3. 9. 2017 14:59

pája

>
      >>Jaký je vztah mezi SVJ a SBD? SBD je člen SVJ nebo
      >>externí správce?

CO?
      >>
      >>Jste člen SVJ nebo člen výboru SVJ?
      >>
      >CO?

proč platíte něco, co nemáte? PŘESTAŇTE PLATIT ÚKLID, KDYŽ FY NEUKLÍZÍ A JE TO.

• 3. 9. 2017 14:09

Pavel Jirsa (neregistrovaný) 94.113.138.---

Re: neodpověd na stížnost na SBD
      Spike,

neuvádíte, co bylo předmětem "stížnosti" a tak mohu odpovědět pouze obecně.

Vyhláška 150/1958 Ú.l. byla zrušena a její plánované nahrazení obecným zákonem o vyřizování stížností dosud nenastalo.

Pro obchodní společnosti a družstva neznám zákon, který by řešil v obecné poloze vyřizování stížností.

Existují výjimky např. zákon o službách č. 67/2013 Sb., který obsahuje i sankce.

Možná něco bude ve stanovách, ale tomu nedávám moc nadějí. Stížnosti obvykle vyřizuje kontrolní komise nebo členská schůze. Třeba by byl možný i soudní postup, ale záleží na předmětu stížnosti.

Hezký den!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).