Hlavní navigace

Nákup zimních pneumatik nad 40 tis. Kč

• (neregistrovaný) 77.92.208.---

7. 9. 2017 14:40

Dobrý den, prosím moc o radu, event. o nějaký odkaz. Připadám si jako v Kocourkově. Majitel firmy si zakoupil vozidlo, jehož PC byla nad 1mil. Kč. Koupil ho v listopadu s letními gumami. Po 14 dnech si logicky zakoupil zimní gumy, jejichž PC byla 56 tis.Kč. Nebyla jsem si jistá, jak účtovat, tak jsem zavolala kamarádce a ta zavolala své známé na FÚ, která jí řekla, že se to má dát do nákladů, že se nejedná o technické zhodnocení (vozidlo přece nejezdí najednou na 8 gumách). Sama řekla, že je třeba použít logiku. Tak jsem to tak udělala. Nyní, po 2 letech nás navštívila kontrola s FÚ (jiné osoby než z uvedeného telefonátu) a samozřejmě se teď dívám do Výzvy, kde je odstavec o zmíněných pneumatikách a tvrzení, že se jedná o "technické zhodnocení", že vše co se nakoupí do vozidla v roce pořízení je technické zhodnocení. Co mám v tomto případě udělat?
    Předem moc děkuji za případnou radu.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 9. 2017 15:00

.. (neregistrovaný) 185.115.9.---

Re: kontrola z FÚ_jiný názor
      http://www.financnisprava.cz/assets/cs/prilohy/d-zakony/Pokyn_GFR_D-22.pdf
      k § 33 Za technické zhodnocení se rovněž nepovažuje vybavení motorového vozidla zimními pneumatikami.

Sama bych šla následný postup konzultovat k daňovému poradci. Je jak vidět jedno, co je uvedeno v D-22. Ale důležitý bude nyní další postup v rámci daňové kontroly.

• 7. 9. 2017 16:01

jenik (neregistrovaný) 92.62.226.---

Re: kontrola z FÚ_jiný názor
      Osobne pouzivam postup takovy, ze zimni pneumatiky vždy pridavam do vstupni ceny vozu. Nasledne vymeny po sjezi do nakladu, at uz jsou to zimni nebo letni.

Nebudu rozebirat pokyn D, ale ještě k te logice pani z FU. Prave ze mi prijde logictejsi zimni pneu vždy přičíst k cene auta. Priklad. 10/2016 koupim auto na letnich. 11/2016 prikoupim zimni pneu (v mem pripade většinou ještě vcetne disku). 11/2017 po roce auto prodavam vcetne všech sad pneu. V tomto sledu mi prijde logictejsi nedavat zimni do nakladu 11/2016, ale do ceny vozu, když ty pneu pak s autem prodavam. Vztahuju naklady k trzbam. Horsi by to bylo, kdybych prodal auto jen s jednou sadou pneu. Pak samotnou sadu prodam extra a mam jen ty trzby.

• 7. 9. 2017 16:03

1234a (neregistrovaný) 185.16.181.---

Re: Nákup zimních pneumatik nad 40 tis.
      Co mám v tomto případě udělat?
      >Předem moc děkuji za případnou radu.

upozornit kontrolora na existenci pokynu D 22:-)
      který je to kraj prosím?

• 7. 9. 2017 16:05

alen1 (neregistrovaný) 91.228.45.---

Přesně tak, metodický pokyn je pro správce závazný - jednotný postup, jednotná správní praxe.

• 7. 9. 2017 16:29

PAVLA888 (neregistrovaný) 213.192.4.---

Dekuji za rady. Kraj jsme Zlinsky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).