Hlavní navigace

Nárok na dovolenou-prosím o kontrolu

  • (neregistrovaný) 82.142.104.---

    13. 9. 2017 8:25

    Dobrý den, prosím o kontrolu výpočtu nároku na dovolenou.
    Zaměstnanec pracovní poměr do 30.9.2017, od 7.12.2016 do 30.6.2017 nemoc, roční nárok 20 dní.

    Vypočítala jsem nárok na rok 2017-do konce pracovního poměru 5 dní, v případě prodloužení pracovního poměru +5 dní.

    Je to tak správně.

    Moc děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 9. 2017 8:31

      jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

      Re: Nárok na dovolenou-prosím o kontrolu
      Odpracoval zaměstnanec letos 60 směn?

    • 13. 9. 2017 8:33

      Začátečník Jana (neregistrovaný) 82.142.104.---

      Re: Nárok na dovolenou-prosím o kontrolu
      ano, od ukončení pracovní neschopnosti pracoval každý den

    • 13. 9. 2017 8:38

      jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

      Re: Nárok na dovolenou-prosím o kontrolu
      Takže vznikl nárok na dovolenou v poměrné výši tj. 15 dní a pokrátíte o 2/12 (zameškal celkem 130 směn) z důvodu nemoci. 15 - 3,5 = 11,5 dne.

    • 13. 9. 2017 8:53

      Začátečník Jana (neregistrovaný) 82.142.104.---

      Re: Nárok na dovolenou-prosím o kontrolu
      :-( jejda, takže špatně....aha, takže pokud odpracuje 60 směn, vznikne nárok (vzhledem k prac.p. do 30.9. 15 dní a pak nárok pokrátím o nemoc- to je 1/12 za každých 60 dní tedy že? Takže nárok 11,5 a pak při prodloužení dalších 5-to už bych měla mít správně?

      Děkuji

    • 13. 9. 2017 8:56

      jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

      Re: Nárok na dovolenou-prosím o kontrolu
      (1) Nepracoval-li zaměstnanec, který splnil podmínku stanovenou v § 212 odst. 1, v kalendářním roce, za který se dovolená poskytuje, pro překážky v práci, které se pro účely dovolené neposuzují jako výkon práce, zaměstnavatel krátí dovolenou za prvých 100 takto zameškaných směn (pracovních dnů) o jednu dvanáctinu a za každých dalších 21 takto zameškaných směn (pracovních dnů) rovněž o jednu dvanáctinu. Dovolenou vyčerpanou podle § 217 odst. 5 před nástupem rodičovské dovolené není možné z důvodu následného čerpání rodičovské dovolené krátit.

    • 13. 9. 2017 9:08

      Začátečník Jana (neregistrovaný) 82.142.104.---

      Re: Nárok na dovolenou-prosím o kontrolu
      Moc děkuji paní Jasná

    • 13. 9. 2017 9:26

      jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

      není zač, pěkný den
      >>>>>>>Dobrý den, prosím o kontrolu výpočtu nároku na
      >>>>>>>dovolenou.
      >>>>>>>Zaměstnanec pracovní poměr do 30.9.2017, od 7.12.2016
      >>>>>>>do 30.6.2017 nemoc, roční nárok 20 dní.
      >>>>>>>
      >>>>>>>Vypočítala jsem nárok na rok 2017-do konce pracovního
      >>>>>>>poměru 5 dní, v případě prodloužení pracovního poměru
      >>>>>>>+5 dní.
      >>>>>>>
      >>>>>>>Je to tak správně.
      >>>>>>>
      >>>>>>>Moc děkuji
      >>>>>>
      >>>>>>Odpracoval zaměstnanec letos 60 směn?
      >>>>>
      >>>>>ano, od ukončení pracovní neschopnosti pracoval každý
      >>>>>den
      >>>>
      >>>>Takže vznikl nárok na dovolenou v poměrné výši tj. 15
      >>>>dní a pokrátíte o 2/12 (zameškal celkem 130 směn) z
      >>>>důvodu nemoci. 15 - 3,5 = 11,5 dne.
      >>>
      >>>:-( jejda, takže špatně....aha, takže pokud odpracuje
      >>>60 směn, vznikne nárok (vzhledem k prac.p. do 30.9.
      >>>15
      >>>dní a pak nárok pokrátím o nemoc- to je 1/12 za
      >>>každých 60 dní tedy že? Takže nárok 11,5 a pak při
      >>>prodloužení dalších 5-to už bych měla mít správně?
      >>>
      >>>Děkuji
      >>
      >>(1) Nepracoval-li zaměstnanec, který splnil podmínku
      >>stanovenou v § 212 odst. 1, v kalendářním roce, za
      >>který se dovolená poskytuje, pro překážky v práci,
      >>které
      >>se pro účely dovolené neposuzují jako výkon práce,
      >>zaměstnavatel krátí dovolenou za prvých 100 takto
      >>zameškaných směn (pracovních dnů) o jednu dvanáctinu a
      >>za
      >>každých dalších 21 takto zameškaných směn (pracovních
      >>dnů)
      >>rovněž o jednu dvanáctinu. Dovolenou vyčerpanou podle
      >>§ 217 odst. 5 před nástupem rodičovské dovolené není
      >>možné z důvodu následného čerpání rodičovské dovolené
      >>krátit.
      >Moc děkuji paní Jasná

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).