Hlavní navigace

Pracovní.důchodce, nemoc a ukončení HPP

 • (neregistrovaný) 93.91.49.---

  14. 9. 2017 18:59

  Pracovní.důchodce po infarktu již vyčerpala 84 dnů dávek PN. Její neschopenka nebyla ukončena, protože chce být zaměstnaná a to i když pobírá jen starobní důchod. Tzn., že pracovní poměr trvá.
  Může s tím zaměstnavatel něco dělat, když nám nemocná 74 létá paní blokuje pracovní místo, na které nemůžeme sehnat zaměstnance?

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 15. 9. 2017 8:10

   iva. (neregistrovaný) 89.24.108.---

   Re: Pracovní.důchodce, nemoc a ukončení
   Nemůžete sehnat zaměstnace = nikdo na tom místě nechce pracovat?
   Nebo je to ve smyslu že zatím ani nehledáte, protože máte nějaký tabulkový počet lidí a paní vám blokuje místo? Kdo tedy dělá teď tu její práci?
   Dělat můžete jen to, co vám umožňuje zákoník práce. Především bych paní po uzdravení poslala ke smluvnímu poskytovateli PLS, který posoudí její další pracovní možnosti. Buď bude zdravotně způsobilá, tudíž s ní můžete jednat o dohodě o skončení PP, nebo její místo zrušit a jí dát výpověď (§ 52/c). Nebo bude zdravotně způsobilá s podmínkou, takže ji buď přeřadíte jinam nebo budete zase jednat o dohodě o skončení PP. Nebo může posudkový závěr znít že dlouhodobě pozbyla pracovní způsobilost a to je přímo výpovědní důvod (§ 52/e) - pokud nejde o pracovní úraz nebo nemoc z povolání.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).