Hlavní navigace

RD, MD, HPP, DPP a kurz angličtiny

• (neregistrovaný) 2001:1ae9:1f2:----:----:----:----:----

18. 9. 2017 15:33

Prosím o radu.

Jsem na rodičovské dovolené a pro zaměstnavatele pracuji na dál vždy úkolově na DPP. RD mi končí v práci příští rok (na cssz mi již skončila), mezitím ale nastoupím znovu na MD. Šéf mi mezitím v rámci školení všech zaměstnanců firmy zaplatil intenzivní angličtinu. Když budu chodit na angličtinu v rámci původní pracovní smlouvy, tak můžu? Nebude to bráno jako školení na stejné úrovni práce, jako mám HPP? Nebo mám raději chodit v rámci nějaké dpč, dpp? a neovlivní mi to další mateřskou?

A v neposlední řadě mi doktor nabídnul, jestli nechci jít na neschopenku, kvůli drobným problémům. Můžu na neschopence pracovat z domu na dpp, tak jak pracuji teď? Myslím si, že pracovat na neschopence nelze, ale jsem z toho tak popletená už, že se raději znovu na všechno zeptám.

Děkuji Hanka

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 9. 2017 8:41

Kara

Re: RD, MD, HPP, DPP a kurz angličtiny
      Začnu odzadu. Pře neschopence pracovat v jiném pracovněprávním vztahu (DPP, dpč nebo druhý pracovní poměr), i u téhož zaměstnavatele můžete, ale musí jít o úplně jiný druh práce, než máte v pracovní smlouvě. A nesmíte porušovat léčebný režim. Ale píšete, že jste na RD. V době RD Vám stejně nemocenské dávky nenáleží, i když Vám doktor napíše neschopenku. S tím školením v době další MD nevím.

• 20. 9. 2017 8:51

Hanka H. (neregistrovaný) 2001:1ae9:1f2:----:----:----:----:----

Dobry den, ja jsem to popletla. RD mi konci tento rok, ale az pristi rok v cervnu ma malej tri roky. Tak nevim, jestli muzu byt na neschopence, kdyz malymu jeste nebyli tri roky. V praci bych mela nastoupit 1.11. letos a DPP mi konci v prosinci.

• 20. 9. 2017 9:35

Kara

Pokud jste požádala zaměstnavatele o rodičovskou dovolenou do 31.10.2017, tak můžete mít neschopenku, ale nemocenské dávky ( nebo v náhradu v prvních dvou týdnech od začátku nemoci) budete dostávat až od 1.11.2017, tj. až Vám skončí rodičovská ( tj. Až Vám skončí to volno v zaměstnání).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).