Hlavní navigace

Úroky z úvěru

  • (neregistrovaný) 91.139.10.---

    19. 9. 2017 8:50

    Dobrý den, je možné uplatnit úroky z úvěru u bytové jednotky, která se během roku pronajme? Popřípadě krátit uplatnění?
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 9. 2017 9:25

      mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

      Re: Úroky z úvěru
      A jak je chcete uplatnit? V rámci ceny nájmu nebo jako výdaj?

    • 19. 9. 2017 9:27

      .. (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: Úroky z úvěru
      Ptáte se na uplatnění nezdanitelné části základu daně dle § 15 ZDP, nebo na odečet úroků jako výdaje dle § 24 ZDP k příjmu dle § 9 ZDP?

      ZDP § 15 / 3 / .. Použije-li se nebo používá-li se bytová potřeba podle písmen a) až h) nebo její část k činnosti, ze které plyne příjem ze samostatné činnosti, a nebo k nájmu, lze odečet úroků po dobu užívání bytové potřeby k uvedeným účelům uplatnit pouze v poměrné výši.
      https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1992-586#cast2

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).