Hlavní navigace

Práce po ukonč. pr.poměru na určito

• (neregistrovaný) 78.80.0.---

19. 9. 2017 18:33

Prosím o radu, měl jsem smlouvu na dobu určitou,která skončila v srpnu,
    dali mi podepsat prodloužení,podepsal jsem ho, ale majitelka a jednatelka firmy byla služebně mimo,tak jí nepodepsala a já neměl nic v ruce. Řekli mi, až dorazí, že to dodatečně podepíše. Teď se rozhodla,že jí nepodepíše a já mám podepsat smlouvu jen na měsíc a skončit. To nechci,vím,že když jsem tu dělal bez smlouvy,tak se pr. poměr změnil na dobu neurčitou, to bych tady ale s nimi nevydržel, chtěl bych skončit koncem roku, jak bylo původně dohodnuto. Chci jim to odmítnout. Poraďte mi prosím, s čím můžou teď na mě vyrukovat. díky

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 9. 2017 19:47

xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

Re: práce po ukonč. pr.poměru na určito
      Pracovní poměr se skutečně změnil na dobu neurčitou, protože jste s vědomím zaměstnavatel dál vykonával práci viz zákoník práce
      § 65 Skončení pracovního poměru na dobu určitou
      odst.2) Pokračuje-li zaměstnanec po uplynutí sjednané doby (§ 48 odst. 2) s vědomím zaměstnavatele dále v konání prací, platí, že se jedná o pracovní poměr na dobu neurčitou.
      Jestli chcete skončit 31.12.2017, musíte do konce října doručit zaměstnavateli výpověď a od 1.11 -31.12 2017 poběží dvouměsíční výpovědní doba.
      S čím můžou vyrukovat nevím. To, že jste práci vykonával s vědomím zaměstnavatele, těžko zpochybní a nic dalšího nemohou dělat, tedy až na to, že vám práci možná mohou hodně znepříjemnit, to ale záleží i na tom, o jakou práci se jedná.

• 19. 9. 2017 20:41

A2N (neregistrovaný) 78.80.0.---

děkuji moc za radu, řeknu jim to tak, a uvidím, co se bude dít. Jen mám strach, že nemám v ruce žádnou podepsanou smlouvu.

• 20. 9. 2017 9:07

mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

To ale dle výše zmíněného paragrafu nemusíte mít smlouvu v ruce.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).