Hlavní navigace

Exekuce a pracovní neschopnost

• (neregistrovaný) 217.169.184.---

20. 9. 2017 9:07

Dobrý den, prosím zkušenější o radu - zatím je to můj 1. případ. Zaměstnankyně má několik exekucí a je v pracovní neschopnosti kvůli pracovnímu úrazu. Má 3 děti.
    Kdo bude uplatňovat nezabavitelnou částku? Já nebo OSSZ? Úraz byl 31.8.2017 a od té doby je v PN. OSSZ oznámím jen tu exekuci, která je 1. v pořadí? Kooperativě toto oznámím také že?

Další věc je, že paní se vdala, takže bych měla počítat i s nezabavitelnou částkou na manžela? Ona to tedy vůbec oficiálně neoznámila - až na její neschopence jsem si všimla nového příjmení. Vdávala se údajně asi týden před tím úrazem, nemám od ní žádný doklad o svatbě.

Moc děkuji za Vaše rady.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 9. 2017 10:07

jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

Re: Exekuce a pracovní neschopnost
      >Dobrý den, prosím zkušenější o radu - zatím je to můj
      >1. případ. Zaměstnankyně má několik exekucí a je v
      >pracovní neschopnosti kvůli pracovnímu úrazu. Má 3 děti.
      >Kdo bude uplatňovat nezabavitelnou částku? Já nebo
      >OSSZ? Úraz byl 31.8.2017 a od té doby je v PN. OSSZ
      >oznámím jen tu exekuci, která je 1. v pořadí? Kooperativě
      >toto oznámím také že?
      https://business.center.cz/business/diskuze/zprava.aspx?id=1430649

>
      >Další věc je, že paní se vdala, takže bych měla
      >počítat i s nezabavitelnou částkou na manžela? Ona to tedy
      >vůbec oficiálně neoznámila - až na její neschopence
      >jsem si všimla nového příjmení. Vdávala se údajně asi
      >týden před tím úrazem, nemám od ní žádný doklad o
      >svatbě.
      Kontaktujte ji a vysvětlete, že je v jejím zájmu aby vám doložila k nahlédnutí oddací list.

• 20. 9. 2017 10:20

jančaříková (neregistrovaný) 194.228.19.---

Za prvních 14 dní PN budete uplatňovat nezabavitelnou částku Vy, napíšete OSSZ kolik jste použili z této nezabavitelné částky, aby oni mohli použít ten zbytek. Jinak já mám zkušenost s Kooperativou při odškodňování prac. úrazu kde je současně exekuce takovou, že jsem spočítala náhradu ušlého výdělku za celou dobu pracovní neschopnosti poslala jsem na Kooperativu s poznámkou, že zaměstnanec má exekuci. Kooperativa zkontroluje a bolestné + poplatek za vystavení lékařského posudku pošle zaměstnanci na účet nebo adresu. Já jsem mu srazila exekuci i z náhrady PÚ a písemně oznámila Kooperativě, že náhrada v této výši byla vyplacena zaměstnanci a požádala jsem o refundaci celé částky náhrady na náš účet. Kooperativu nezajímá kolik srazíme na exekuci. Tento postup jsem konzultovala s Kooperativou, ptala jsem se i na školení a zdá se mi nejjednodušší.

• 20. 9. 2017 12:10

Pavča (neregistrovaný) 217.169.184.---

Děkuju moc oběma.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).