Hlavní navigace

2 HPP souběžně-pokračování z 19.9.2017

  • (neregistrovaný) 89.24.212.---

    21. 9. 2017 8:24

    Dobrý den, může mi, prosím, někdo vysvětlit, proč musí podat daň.přiznání i ten, kdo má souběžně (byť např. i jen 2 dny) pracovní poměry u dvou zaměstnavatelů a má podepsané Prohlášení poplatníka jen u jednoho z nich? Sice má zálohovou daň u obou, ale slevu na poplatníka uplatňuje ve stejném měsíci přece jen u jednoho zaměstnavatele. Co pak v přiznání vrací?
    Změnila by se situace, kdyby měl v jednom měsíci podepsané Prohlášení u obou souběžných prac.poměrů, ale stejně by slevu na poplatníka uplatňoval jen u jednoho?
    Nebo je ta povinnost podat DP jen z toho důvodu, že jsou ty prac.poměry současně? §38g/2 ZDP
    Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).