Hlavní navigace

Prodej výrobků do Polska

  • 46.13.98.---

    21. 9. 2017 18:20

    Dobrý den,
    firma s.r.o., plátci DPH začínají jednat s polskou firmou, rovněž plátci DPH o prodeji výrobků, které vyrábíme tady v ČR.
    Poláci si budou k nám do ČR pro tyto výrobky jezdit, abychom nemuseli řešit dopravu.
    Jak mám prosím fakturovat o DPH? Bude v nulové sazbě jako přenesená daňová povinnost a DPH si přiznají Poláci u sebe v Polsku?
    Potřebuji k tomu ještě nějaké potvrzení o tom, že zboží překročilo hranice ČR a jaký kód vyplním do kontrolního hlášení?

    Děkuji za rady.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 9. 2017 18:38

      allli

      Re: Prodej výrobků do Polska
      Poláci jsou plátci DPH v ČR nebo osoba reg. k DPH v Polsku? ověřili jste si jejich DIČ
      aby jste mohli fakturovat bez DPH, musí být odběratel reg. k DPH v JČS EU a musíte prokázat správci daně při kontrole, že zboží byo vyvezeno do EU - vi §64 ZDPH
      osvob. prodej se uvádí doř. 20 přiznání, SH kód 0, do KH se vůbec neuvádí

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).